reklama

Věřím, že jsem se změnil k lepšímu, prohlásil plzeňský navrátilec Zeman

Martin Zeman Martin Zeman autor: Tomáš Liška
Uplynulo něco málo přes tři roky, co se Martin Zeman vrátil do fotbalové Plzně. Tehdy se tu moc neprosadil, nyní věří, že se lidsky i fotbalově posunul a dokáže to předvést i na hřišti.

Plzeň – Záložník Martin Zeman si v nedělním duelu 5. ligového kola proti Slavii připsal prvních 20 minut v plzeňském dresu po středečním návratu na západ Čech. Sedmadvacetiletý fotbalista věří, že bude hrát stále víc a víc a druhé angažmá ve Viktorii mu dopadne lépe než to v sezoně 2012/13, kdy se v dresu mistra příliš neprosadil.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

"Je to pár let dozadu, člověk se mění. Změní se jak lidsky, tak fotbalově. Já věřím, že se vše změnilo k lepšímu, že jsem se ve Švýcarsku neflákal a odehrál tam spoustu dobrých zápasů. Doufám, že budu dobře nachystaný a že to budu potvrzovat na hřišti," řekl novinářům Zeman, který přišel do Plzně ze švýcarského Sionu.

"První jednání bylo neúspěšné, na druhý pokus se to už ale dohodlo. Nějaké jiné nabídky tam asi byly, ale jak jsem slyšel o Viktorce. Znám to tu, tak jsem si říkal, že v tomhle ohledu by to mohlo být jednodušší. Je to nejlepší klub v Čechách, to rozhodování nebylo vůbec složité," doplnil Zeman.

V duelu se Slavií přišel na hřiště dvacet minut před koncem a právě po jeho nakrátko rozehraném přímém kopu dal v 86. minutě třetí gól domácích Michael Krmenčík.

"Byla tam i varianta, že bych hrál i od začátku. Nakonec jsme se s trenérem dohodli, že budu připraven do zápasu nastoupit. Myslím, že jsme se rozhodli dobře. Kluci odehráli skvělý zápas, že se z toho vyhrabali. Já jsem spokojen s tím, co jsem odehrál, a doufám, že to bude víc a víc," přál si Zeman.

Angažmá v Plzni nevnímá jako restart kariéry. "Kariéra běží dál, vyvíjí se. Restart to není, fotbalově je to další posun nahoru. Změnila se tu spousta věcí, je tu vše dané správným směrem. Nejvyšší cíle jsou před námi," doplnil Zeman.

Plzeňští poslali Čalounovi do nebe výhru, gólostroj ovšem rozjeli až po přestávce Plzeňští poslali Čalounovi do nebe výhru, gólostroj ovšem rozjeli až po přestávce Prohlédněte zde
reklama