reklama

Věrný asistent opouští Spartu. Siegl dostal výpověď

Horst Siegl končí ve Spartě Horst Siegl končí ve Spartě autor: Aktuálně.cz
Ze Sparty odchází po více než dvou letech

Praha - O čem se dlouho spekulovalo, to fotbalová Sparta konečně potvrdila. Z Letné odchází Horst Siegl, dlouholetý kanonýr v rudém dresu. Nyní se ovšem loučí jako asistent trenéra. A rozchod nebyl úplně bezproblémový.

Více než dva roky strávil v pozici, kdy zažil tři různé šéfy. Do pražského klubu jej přivedl Michal Bílek, tehdy tam přišel s dalším ještě nedávno aktivním fotbalistou Zdenko Frťalou.

Zatímco oba dva už dávno na Letné skončili, Siegl "přežil". Jen do letošních Vánoc.

Jozef Chovanec, předtím generální manažer, nyní hlavní trenér, si totiž do Sparty vzal nové posily realizačního týmu - Martina Haška ze Sokolova a bývalého lodivoda rezervy Jana Kmocha, jenž na podzim propadl u Českých Budějovic.

Čtěte dále: Chovanec sehnal trenéry pro Spartu. Haška s Kmochem

"Odchod Horsta Siegla souvisí se systémovými změnami v celé Spartě, rozhodně to není vyjádření kritického stanoviska k jeho práci, kterou pro Spartu odvedl," řekl pro oficiální stránky Jakub Otava, který se stal personálním ředitelem klubu.

Podle bulvárního deníku Šíp se však letenský celek se svou legendou nerozloučil zrovna v rukavičkách. Ne snad, že by Siegl dostal sms zprávu (jako v případě Karla Poborského), ale přesně na Štědrý den mu prý kurýr přivezl výpověď.

Zakrátko čtyřicetiletý bývalý reprezentant strávil ve Spartě sedmadvacet měsíců.

reklama