reklama

Veterán Zavadil na konec fotbalové kariéry nemyslí

Paval Zavadil v zápase proti Plzni Paval Zavadil v zápase proti Plzni autor: Tomáš Liška
Sedmatřicetiletý brněnský záložník Pavel Zavadil nemyslí navzdory svému věku na konec fotbalové kariéry.

Brno - Sedmatřicetiletý brněnský záložník Pavel Zavadil nemyslí navzdory svému věku na konec fotbalové kariéry. Pokud jej bude tělo poslouchat, plánuje pokračovat minimálně tři roky. Zavadil je hlavním tvůrcem hry Zbrojovky a má důležité slovo nejen na hřišti, ale i v kabině.

"Ze sedmatřicítky už nic neukrojím. Pokud budu zdravý, tak si nějakou formu udržím. Když trénuji každý den, tak se cítím výborně. Tělo poslouchá. Už to samozřejmě není jako ve dvaceti. Ale mám teď lepší regeneraci, více zkušeností a větší nadhled," řekl Zavadil.

Věkovým rekordmanem první ligy je brankář Jaromír Blažek, který hrál nejvyšší soutěž ještě ve 42 letech. O jeho překonání Zavadil nepřemýšlí. "Blažek je brankář, což je trochu jiná situace. Nevím, zda to nějaký hráč dokáže. Může přijít zranění, dlouhá pauza a je po plánech," řekl Zavadil.

"Prostě se problémy s ukončením kariéry nezabývám. Za poslední tři roky jsem odehrál v Brně téměř všechny zápasy. Měl jsem jen přestávku kvůli zranění a když jsem stál za karty," dodal bývalý hráč Olomouce, Drnovic, Sparty a Příbrami. Hrál také v Izraeli a ve Švédsku. "Všude jsem hrál na plný zápřah. Měl jsem to tak celý život. Což je dobrá průprava k fotbalové dlouhověkosti," myslí si Zavadil.

Z minulé sezony neměl velkou radost, konečné čtrnácté místo bylo zklamáním. "Štvalo mě to, ale rychle jsem se z toho během dovolené oklepal. Hodně si slibuji od příchodu Lacka a hlavně Řezníčka. Oba už mají něco v lize odkopáno a také mladíci Chrien a Frehlich nám pomohou. Naši sílu ukážou až ligové zápasy, ale je to na dobré cestě," řekl Zavadil.

reklama