Vidal na Poháru FIFA srazil Ngadeův Kamerun, Portugalsko remizovalo s Mexikem

18. 6. 2017 22:26
Ve skupině B Chile porazilo 2:0 Kamerun. Africký celek, v jehož sestavě nechyběl Michael Ngadeu ze Slavie, inkasoval oba góly v závěru.
Arturo Vidal slaví branku v utkání poháru FIFA mezi Chile a Kamerunem
Arturo Vidal slaví branku v utkání poháru FIFA mezi Chile a Kamerunem | Foto: Reuters

Kazaň/Moskva - Fotbalisté Portugalska remizovali na Poháru FIFA s Mexikem 2:2. V nastaveném čase je o výhru připravil Héctor Moreno. Portugalci se tak dělí s Mexikem o druhé místo ve skupině A za Ruskem, které na úvod vyhrálo nad Novým Zélandem. Ve skupině B Chile porazilo 2:0 Kamerun. Africký celek, v jehož sestavě nechyběl Michael Ngadeu ze Slavie, inkasoval oba góly v závěru.

Portugalci se prosadili už ve 20. minutě, to ale video pomohlo rozhodčímu odhalit, že gólu Pepeho předcházelo ofsajdové postavení. Ve 32. minutě už ale mistři Evropy skórovali regulérně po parádní akci Cristiana Ronalda. Ten se dostal do brejku, navázal pozornost tří obránců a skvěle našel zcela volného Quaresmu. Ten zachoval klid, vychutnal si gólmana kličkou a poslal míč do prázdné branky.

Ještě do poločasu ale srovnal hlavou Javier Hernández. Aktivnější Portugalci měli přesto k výhře blíž, poté co Cédric v 86. minutě napálil míč pod břevno. Ani to ale Mexičany nepoložilo a v posledních vteřinách se po rohovém kopu prosadil Moreno.

Chile mělo proti Kamerunu šanci hned v první minutě, ale Diaz trefil jen tyč. To slávista Ngadeu v 17. minutě dostal míč do chilské sítě, ale radost mu překazil ofsajd. Ze stejného důvodu nebyl uznán později ani gól Jihoameričanů.

Devět minut před koncem už se ale Chilané přeci jen prosadili a záložník Bayernu Mnichov Arturo Vidal hlavou zařídil vítězství. To v nastavení ještě potvrdil Vargas, jehož dorážku uznal sudí až po konzultaci s videem, jelikož asistent nejprve avizoval ofsajd.