VIDEO 5+1 důkazů, proč je zavedení video pro fotbal skvělé

Byl to gól? Angličan Hurst rozhodl finále MS 1966 proti Německu sporným gólem Aktuálně.cz
Fotbaloví světoví bafuňáři konečně schválili zavedení technologií do fotbalu.

Praha - Nejvyšší fotbaloví funkcionáři z FIFA v čele s kontroverzním šéfem Seppem Blatterem schválili zavedení videa ve fotbale. Aktuálně.cz vám předkládá 5+1 důkaz, že už bylo skutečně na čase.

1. "Hero Hattrick" Geoff Hurst - finále MS 1996 Anglie vs. Německo 4:2

Asi nejdiskutovanější gól-negól fotbalové historie. Nyní již Sir Geoff Hurst v roce 1966 coby pětadvacetiletý útočný zabiják svými třemi góly ve finále světového šampionátu proti nenáviděnému Německu rozhodl zatím o jediném titulu mistrů světa pro kolébku fotbalu - Anglii.

Jenže jeho druhý zásah (na 3:2 v prodloužení ve 101. minutě) neměl být podle všeho uznán. Míč po bombě z jeho pravačky otřásl břevnem Tilkovského branky a od něj se odrazil na brankovou čáru. Jenže švýcarský sudí Dienst jej po poradě s lajnovým Bakhramovem ze Sovětského svazu uznal.

Podle pozdějších studií sice míč přešel brankovou čáru, ale odrazil se 6 centimetrů za ní, což znamená, že nebyl v brance svým plným objemem. Jenže k tomuto závěru došly pomocí moderních technologií až o 40 let později...

2. Gól-negól Luise Garcíi v odvetném duelu semifinále Ligy mistrů 2004/2005 mezi Liverpoolem a Chelsea (1:0)

V odvetném duelu semifinále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Chelsea vstřelil Luis Garcia gól již ve 4. minutě zápasu. Hráči v modrém by se ale zapřísáhli, že míč brankovou čáru nepřekročil - VÍCE V NAŠEM VIDEU!

3. Neuznaný gól Lamparda v osmifinále MS 2010 v zápase Anglie - Německo (2:4)

Neuznaná branka, která posunula diskuzi o použití videa při sporných gólových situacích do jiné dimenze.Angličan Frank Lampard v osmifinále mistrovství světa 2010 proti Německu minutu po snížení Upsona na 1:2 napálil na Neuerovu branku dělovou kouli - VÍCE V NAŠEM VIDEU!

4. Neuznaný gól Muntariho v zápase 25. kola italské ligy mezi AC Milán a Juventusem (1:1)

Pro mnohé je gólman Juventusu Turín Gianluigi Buffon fotbalový Jekyll a Hyde. Čtyřiatřicetiletý brankář, považován za nejlepšího na světě, na sebe v uplynulém ročníku italské ligy strhl největší pozornost 25. února v rámci 25. kola Serie A při zápase mezi AC Milán a svým Juventusem - VÍCE V NAŠEM VIDEU!

5. Neuznaný gól Carrolla ve finále F.A.Cupu 2012 mezi Chelsea a Liverpoolem (2:1)

Ve 131. finálovém souboji o nejstarší fotbalovou trofej světa - F.A. Cup - předvedl gólman Chelsea Petr Čech v 82. minutě famózní zákrok proti hlavičce liverpoolského Andy Carrolla. Jenže podle střelce již míč vyrážel zpoza brankové čáry - VÍCE V NAŠEM VIDEU!

6. Neuznaný gól Děviče v zápase základní skupiny Eura 2012 mezi Ukrajinou a Anglií (0:1)

V posledním zápase skupiny D letošního Eura bojovali fotbalisté Ukrajiny a Anglie v přímém souboji o postup do čtvrtfinále. Z vítězství 1:0 se radovali hráči ostrovního království, domácí ale cítili křivdu - VÍCE V NAŠEM VIDEU!