VIDEO 5+1 důkazů, proč je zavedení video pro fotbal skvělé

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
6. 7. 2012 8:14
Fotbaloví světoví bafuňáři konečně schválili zavedení technologií do fotbalu.
Byl to gól? Angličan Hurst rozhodl finále MS 1966 proti Německu sporným gólem | Video: Aktuálně.cz

Praha - Nejvyšší fotbaloví funkcionáři z FIFA v čele s kontroverzním šéfem Seppem Blatterem schválili zavedení videa ve fotbale. Aktuálně.cz vám předkládá 5+1 důkaz, že už bylo skutečně na čase.

1. "Hero Hattrick" Geoff Hurst - finále MS 1996 Anglie vs. Německo 4:2

Asi nejdiskutovanější gól-negól fotbalové historie. Nyní již Sir Geoff Hurst v roce 1966 coby pětadvacetiletý útočný zabiják svými třemi góly ve finále světového šampionátu proti nenáviděnému Německu rozhodl zatím o jediném titulu mistrů světa pro kolébku fotbalu - Anglii.

Jenže jeho druhý zásah (na 3:2 v prodloužení ve 101. minutě) neměl být podle všeho uznán. Míč po bombě z jeho pravačky otřásl břevnem Tilkovského branky a od něj se odrazil na brankovou čáru. Jenže švýcarský sudí Dienst jej po poradě s lajnovým Bakhramovem ze Sovětského svazu uznal.

Podle pozdějších studií sice míč přešel brankovou čáru, ale odrazil se 6 centimetrů za ní, což znamená, že nebyl v brance svým plným objemem. Jenže k tomuto závěru došly pomocí moderních technologií až o 40 let později...

2. Gól-negól Luise Garcíi v odvetném duelu semifinále Ligy mistrů 2004/2005 mezi Liverpoolem a Chelsea (1:0)

V odvetném duelu semifinále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Chelsea vstřelil Luis Garcia gól již ve 4. minutě zápasu. Hráči v modrém by se ale zapřísáhli, že míč brankovou čáru nepřekročil - VÍCE V NAŠEM VIDEU!

3. Neuznaný gól Lamparda v osmifinále MS 2010 v zápase Anglie - Německo (2:4)

Neuznaná branka, která posunula diskuzi o použití videa při sporných gólových situacích do jiné dimenze.Angličan Frank Lampard v osmifinále mistrovství světa 2010 proti Německu minutu po snížení Upsona na 1:2 napálil na Neuerovu branku dělovou kouli - VÍCE V NAŠEM VIDEU!

4. Neuznaný gól Muntariho v zápase 25. kola italské ligy mezi AC Milán a Juventusem (1:1)

Pro mnohé je gólman Juventusu Turín Gianluigi Buffon fotbalový Jekyll a Hyde. Čtyřiatřicetiletý brankář, považován za nejlepšího na světě, na sebe v uplynulém ročníku italské ligy strhl největší pozornost 25. února v rámci 25. kola Serie A při zápase mezi AC Milán a svým Juventusem - VÍCE V NAŠEM VIDEU!

5. Neuznaný gól Carrolla ve finále F.A.Cupu 2012 mezi Chelsea a Liverpoolem (2:1)

Ve 131. finálovém souboji o nejstarší fotbalovou trofej světa - F.A. Cup - předvedl gólman Chelsea Petr Čech v 82. minutě famózní zákrok proti hlavičce liverpoolského Andy Carrolla. Jenže podle střelce již míč vyrážel zpoza brankové čáry - VÍCE V NAŠEM VIDEU!

6. Neuznaný gól Děviče v zápase základní skupiny Eura 2012 mezi Ukrajinou a Anglií (0:1)

V posledním zápase skupiny D letošního Eura bojovali fotbalisté Ukrajiny a Anglie v přímém souboji o postup do čtvrtfinále. Z vítězství 1:0 se radovali hráči ostrovního království, domácí ale cítili křivdu - VÍCE V NAŠEM VIDEU!