VIDEO Á la Tyson. Útočník Ajaxu kousl soupeře do ramene

Suárez si minimálně dva ligové zápasy nezahraje
Marek Suchý ze Slavie (vlevo) bojuje o míč s Luisem Suarezem z Ajaxu.
Marek Suchý ze Slavie (vlevo) bojuje o míč s Luisem Suarezem z Ajaxu. | Foto: Reuters

Praha - Kanibal z Ajaxu. To je podle listu De Telegraaf nová přezdívka amsterdamského útočníka Luise Suáreze.

Uruguajský fotbalista si ji získal tím, že v sobotním šlágru nizozemské ligy proti PSV Eindhoven (0:0) kousl do ramene protihráče Otmana Bakkala.

Uruguajský útočník, který se v minulé sezoně stal nejlepším střelcem všech evropských soutěží, tak připomenul podobný kousek legendárního amerického boxera Mika Tysona, který během zápasu ukousl svému krajanovi Ewanderu Holyfieldovi ucho.

Benítez dostal ultimátum. Inter musí porazit Twente

Suárez se 'nedovoleného' zákroku dopustil v závěru utkání při potyčce ve středu hřiště. Při rozmíšce s Bakkalem se naklonil k soupeři a viditelně se do něj zakousl. Měl však štěstí, že si jej nevšiml rozhodčí, který uklidňoval jiné hráče.

Suaréz nebude hrát minimálně dva zápasy

Útočníka Ajaxu však zachytily při jeho konání televizní kamery a v Nizozemsku to je od neděle zpráva číslo jedna. Vedení klubu zatím pozastavila Suárezovi činnost na dva ligové zápasy a udělilo mu pokutu, na verdikt disciplinární komise svazu se ještě čeká.

Ajax však svého klíčového hráče a kapitána nasadí v úterý do důležitého domácího zápasu o postup do další fáze Ligy mistrů proti Realu Madrid.

Dosud nejvíce se Suárez zapsal fanouškům do povědomí na letošním MS, kde vstřelil za Uruguay tři góly, navíc ve čtvrtfinálovém zápase proti Ghaně v poslední minutě prodloužení zastavil rukou míč směřující do uruguajské branky.

A protože Ghaňan Gyan penaltu neproměnil a i v penaltovém rozstřelu byli úspěšnější Uruguajci, byl po postupu týmu do semifinále považován ve své vlasti za největšího hrdinu zápasu.