reklama

VIDEO Adriano se vrací. Tak pálil než se vrhl na alkohol

Nejlepší góly brazilského kanonýra Adriana
Někdější postrach brankářů celého světa a později všech nočních klubů v Latinské Americe - Brazilec Adriano - se vrací k vrcholovému fotbalu.

Rio de Janeiro - Bývalý brazilský reprezentant Adriano se vrací k vrcholovému fotbalu.

Kontroverzní třicetiletý útočník, který se zotavuje po operaci Achillovy šlachy na levé noze, bude působit v brazilském Flamengu, tedy v klubu, kde fotbalově vyrůstal.

S klubem z Ria de Janeira se dohodl na roční smlouvě.

Adriano je mimo hru od března

"Už jsem v pořádku, ale musíme být trpěliví. Myslím, že tak za měsíc bych mohl opět začít hrát," prohlásil Adriano. "Doufám, že dres Flamenga poctím spoustou gólů. Mám velkou radost, že jsem konečně doma," dodal.

Adriano byl bez angažmá od března letošního roku, kdy ho kvůli opakovaným problémům se životosprávou propustilo vedení konkurečního Corinthians. Za ten odehrál rodák z Ria jen osm zápasů, ve kterých vstřelil dva góly.

Následně se v minulosti obávaný střelec podrobil opětovné operaci achilovky. Stejný zákrok totiž absolvoval už před rokem, kdy si šlachu při tréninku přetrhnul.

Před jedenácti lety uchvátil Itálii

Adriano okouzlil Evropu před jedenácti lety, když vrthnul jako uragán do italské Serie A. Urostlý, přesto mrštný útočník s vynikající technikou a dynamitem v levé noze, nasázel nejprve na hostováních za Fiorentinu a Parmu během tří sezón 29 branek.

Následně definitivně zakotvil v sestavě Interu a v jeho barvách přidal dalších 48 gólů. Jenže poté, co mu zemřel otec, začal v roce 2007 pozvolný Adrianův pád do hlubin. Šestadvacetiletý kanonýr začal více času než na hřišti trávit po barech, nepomohlo mu ani hostování v Sau Paulu.

V roce 2009 ukončil kvůli sporům s Interem kariéru, za pár týdnů byl ale zpět v dresu mateřského Flamenga. Za něj nastřílel ve 31 zápasech 19 branek (včetně dvou hattricků).

Vyjde Adrianovi další comeback?

Jenže návrat na výslunní trval pouhých 12 měsíců, po comebacku do Evropy se v dresu AS Řím neprosadil a notně obtloustlý se vrátil zpět do Brazílie.

Tam zakotvil autor 27 reprezentačních branek (ve 48 zápasech) ve výše zmíněném Corinthians.

Nyní tedy před ním stojí třetí a nejspíše poslední šance na velký návrat.

reklama