VIDEO Bayer v Evropské lize prohrál i přes gól Kadlece

10. 3. 2011 23:01
Porážky si připsaly CSKA Moskva, ManCity i Liverpool
Michal Kadlec slaví svůj gól.
Michal Kadlec slaví svůj gól. | Foto: Reuters

Leverkusen - Ani branka Michala Kadlece nestačila v úvodním utkání osmifinále Evropské ligy Bayeru Leverkusen k tomu, aby vytěžil alespoň remízu z utkání se španělským Villarealem.

Druhý tým německé Bundesligy prohrál se čtvrtým týmem Primera División 2:3, a hodně si tak zkomplikoval vysněný postup do čtvrtfinále soutěže. Rozhodující branku Bayer inkasoval až v 94. minutě z kopačky Nilmara.

Kadlec, o nějž se údajně živě zajímá anglický Liverpool, se prosadil ve 33. minutě tvrdou křížnou ranou ze třiceti metrů, která zamířila k tyči Lopezovy branky.

Wengera zlost nepřešla. UEFA je prý arogantní diktatura
Tottenham vyřadil AC Milán, dál jde i německé Schalke

Levou nohou vstoupilo do svého dvojutkání také CSKA Moskva, které na svém stadionu prohrálo v Evropské lize či poháru UEFA poprvé od sezony 2005/2006. Výhru 0:1 si z Lužnik veze Porto.

Liverpool smutní po porážce v Braze.
Liverpool smutní po porážce v Braze. | Foto: Reuters

Armádní klub potopil povedený gól Kolumbijce Guarína ze sedmdesáté minuty. Domácí trenér poté sice na hřiště poslal českého kanonýra a druhého nejlepšího střelce soutěže Tomáše Necida, ale ani on porážku neodvrátil.

Krom CSKA prohrál ve čtvrtek i Zenit Petrohrad s Twente Enschede (0:3), a tak čest ruských týmů zachránil alespoň Spartak Moskva.

Ten i díky výkonu Marka Suchého v obraně ubránil trvale útočící Ajax a v Amsterodamu vyhrál nečekanou brankou Alexe 0:1.

Další překvapivý výsledek si připsala na své konto Braga, jež doma porazila Liverpool 1:0. Jediný gól do sítě přemožitele pražské Sparty vstřelil z penalty Alan.

Ještě hůře než "Reds" dopadl Manchester City, který prohrál v Kyjevě s místním Dynamem 0:2. První branku vstřelil nestárnoucí Andrej Ševčenko.

Úvodní utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy:

CSKA Moskva - FC Porto 0:1 (0:0)

Branka: 70. Guarín. Rozhodčí: Schörgenhofer (Rak.).

PSV Eindhoven - Glasgow Rangers 0:0

Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

Leverkusen - Villarreal 2:3 (1:1)

Branky: 33. Kadlec, 72. Castro - 70. a 90.+4 Nilmar, 42. Rossi. Rozhodčí: Tagliavento (It.).

Sporting Braga - Liverpool 1:0 (1:0)

Branka: 18. Alan z pen. Rozhodčí: Gumienny (Bel.).

Benfica Lisabon - Paris St. Germain 2:1 (0:1)

Branky: 42. Maxi Pereira, 81. Jara - 14. Luyindula. Rozhodčí: Královec (ČR).

Dynamo Kyjev - Manchester City 2:0 (1:0)

Branky: 25. Ševčenko, 77. Gusev. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

Twente Enschede - Zenit Petrohrad 3:0 (1:0)

Branky: 25. a 90.+2 De Jong, 56. Landzaat. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.).

Ajax Amsterodam - Spartak Moskva 0:1 (0:0)

Branka: 57. Alex. Rozhodčí: Gräfe (Něm.).