20. 11. 2009 14:45
Do rvačky se zapojili hráči i členové realizačních týmů
Souboj fotbalisty Fluminense a Cerro Porteňo.
Souboj fotbalisty Fluminense a Cerro Porteňo. | Foto: Reuters

Praha - V Jižní Americe není hromadná rvačka během fotbalového zápasu výjimkou, ale tentokrát to oba týmy nejspíše přehnaly. Došlo totiž na několik ran pěstí i kopanců, hostující hráči pak byli vyvedeni ze hřiště policií.

A to přitom nešlo o řadový zápas. Fotbalisté i členové realizačních týmů se do sebe pustili v odvetě semifinále Copy Sudoamericana mezi brazilským Fluminense a paraguayským Cerro Porteňo.

V obdobě Evropské ligy, tedy bývalého Poháru UEFA, šlo o hodně. Zápas v mnohém připomínal odvetu mezi fotbalisty Francie a Irska, po které se díky diskutabilnímu gólu radovali z postupu na MS Francouzi.

Také v tomto případě vyhrálo Fluminense v úvodním zápase na hřišti soupeře 1:0. Cerro Porteňo pak v odvetném zápase vstřelilo v úvodních minutách gól a dlouho to vypadalo, že i tento zápas povede k prodloužení.

V závěrečných minutách však domácí tým rozhodl dvěma brankami o postupu do finále, což rozlítilo paraguayský tým natolik, že došlo ke hromadné rvačce.