reklama

VIDEO Boj o udržení po italsku. Trenér napadl hráče

Trenéra Delio Rossiho vedení Fiorentiny dnes vyhodilo

Florencie - Snaha o titul vyžaduje ve fotbale, stejně jako v každém jiném sportu, absolutní nasazení. Nejinak je tomu ovšem i v boji udržení, což v posledních týdnech názorně ilustruje Serie A.

Zatímco na vrcholu tabulky prohání obhájce titulu AC Milán stále neporažený Juventus, v dolních patrech ligy, z níž každoročně sestupují hned tři celky, to doslova vře.

Před týdnem tak v Janově fanoušci vtrhli na hřiště při utkání se Sienou a po vlastních hráčích požadovali, aby sundali dresy někdejšího devítinásobného mistra italské ligy, neboť jich nejsou hodni.

Čtěte také:

VIDEO Dresy dolů, nezasloužíte si je! A hráči poslechli
Juventus v boji o titul zaváhal, AC Milán jej dohání
VIDEO Další kanonáda Zemanovy Pescary. Míří do Serie A?

Ve středu pak v utkání mezi Fiorentinou a Novarou došlo dokonce na pěstní výměnu názorů mezi trenérem Deliem Rossim a záložníkem Ademem Ljajičem.

Tomu se nelíbilo, že jej kouč za stavu 0:2 stáhl ze hřiště a výsměšně mu zatleskal a ukázal zdvižený palec. Rossi zareagoval tím, že se na svého svěřence vrhl a jeho kolegům na lavičce dalo dost práce, aby jej od dvacetiletého mladíka odtrhli.

"Filakám" každopádně střídání pomohlo. Zápas ještě dokázaly díky dvěma brankám Riccarda Montoliva vyrovnat a dvě kola před koncem mají na sestupovou osmnáctou příčku náskok šesti bodů. K jistotě udržení jim tak stačí uhrát ve zbývajících zápsech (s 18. Lecce a 14. Cagliari) jediný bod.

Případnou záchranu v nejvyšší soutěži už ovšem Rossi s týmem slavit nebude. Vedení jej okamžitě po zhlédnutí videa se záznamem incidentu propustilo. A trest údajně nemine ani Ljajiče.

"Rossi nikdy nic podobného neudělal, ale asi se z něj v několika sekundách vyvalil stres za mnoho měsíců," uvedl v oficiálním prohlášení prezident Fiorentiny Andrea Della Valle. "Potrestán bude i hráč, ale reakci Rossiho nelze ospravedlnit."

Lecce pomohla chyba Buffona

Mimochodem Lecce, jeden z konkurentů Janova, Fiorentiny, Palerma a Cagliari v boji o sestup,  včera vydřelo důležitý bod v utkání s vedoucím týmem ligy Juventusem, když na jeho stadioně remizovalo 1:1.

Jedinou branku Lecce ovšem "stará dáma" osmnáctému celku tabulky doslova darovala. Gianluigi Buffon totiž nechtěně nahrál před prázdnou branku Bertolaccimu, který pak již měl velice snadnou úlohu.

Vše musí Juventus mrzet o to víc, že Lecce hrálo od 55. minuty o deseti a gólová trefa outsidera přišla v 85. minutě. AC se díky tomuto zaváhání dotáhlo za Juventus na rozdíl jediného bodu.

reklama