VIDEO Bojkot v Santanderu. Zápas skončil po jedné minutě

30. 1. 2014 23:19
Fotbalisté Santanderu se rozhodli k radikálnímu bojkotu | Video: youtube.com

Madrid - Čtvrtfinálová odveta Španělského poháru na hřišti třetiligového týmu Racing Santander skončila kvůli bojkotu domácích fotbalistů po jediné odehrané minutě.

Hráči, kteří požadují odstoupení celého vedení klubu kvůli několik měsícům zpožděným výplatám, zůstali po zahájení zápasu se San Sebastianem stát uprostřed hřiště a rozhodčí krátce nato hru zastavil.

Kapitán Santanderu Mario Fernández v pondělním prohlášení pro média uvedl, že klub dluží hráčům výplaty za několik měsíců. "I přes opakované sliby prezidenta se vůbec nic neděje. Protože se zhoršuje naše finanční situace a vedení nijak adekvátně nereaguje, kabina se jednohlasně shodla na tom, že bude požadovat okamžitou rezignaci prezidenta i zbytku vedení," řekl.

V opačném případně mužstvo pohrozilo bojkotem pohárové odvety. Vedení klubu dostalo lhůtu do začátku zápasu, požadavku fotbalistů ale nevyhovělo.

Po úvodním hvizdu se proto hráči Santanderu seskupili kolem středového kruhu, zatímco si jejich soupeř přihrával míč na své polovině hřiště. To trvalo zhruba minutu, pak rozhodčí zápas ukončil. Fanoušci Racingu mezitím skandovali hesla na podporu fotbalistů.

První čtvrtfinálový zápas vyhrál San Sebastian doma 3:1. Jeho příštím soupeřem bude Barcelona.

Santander v roce 2011 koupil indický podnikatel Ahsan Ali Syed s cílem konkurovat Realu Madrid a Barceloně v nejvyšší soutěži, místo toho však přišel sestup do druhé ligy. Po další nevydařené sezoně Ali Syed tým opustil a Racing před touto sezonou klesl do třetí ligy.