VIDEO Brankář Evertonu dal gól přes celé hřiště

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 1. 2012 23:15
Newcastle - Man United 3:0, Everton - Bolton 1:2

Newcastle/Liverpool - Fotbalisté Manchesteru United prohráli v Premier League podruhé za sebou, když po domácím propadáku s posledním Blackburnem (2:3) utrpěli debakl 0:3 na hřišti Newcastlu.

United tak ztrácejí na vedoucí tým tabulky, městského rivala City, už tři body. Newcastle sice zůstává sedmý, na čtvrtou Chelsea však ztrácí už jen čtyři body.

O výhře Newcastlu rozhodl už ve 33. minutě senegalský útočník Demba Ba, dvě minuty po poločase zvýšil vedení francouzský záložník Yohan Cabaye a v nastavení skóre vlastním gólem uzavřel obránce Phil Jones.

Citizens nasázeli bezmocnému Liverpoolu tři góly

Mnohem větší drama přineslo utkání mezi Evertonem a do té doby posledním Boltonem.

Tim Howard
Tim Howard | Foto: Aktuálně.cz

Skóre otevřel v 63. minutě neskutečným gólem americký brankář Evertonu Tim Howard, který při odkopu z vlastního pokutového území překonal svůj maďarský protějšek Adama Bogdana, jehož míč přeloboval po odrazu od země.

Howard, který oslavil svůj 250. zápas v Anglii, se tak stal teprve čtvrtým gólmanem v soutěži, kterému se povedlo skórovat.

Bolton však o čtyři minuty vyrovnal zásluhou francouzského útočníka Davida Ngoga a v 78. minutě rozhodl o výhře Boltonu anglický reprezentační obránce Gary Cahill, pro nějž to pravděpodobně byl poslední zápas před odchodem do Chelsea.

Bolton se díky tomu posunul na 18. místo a na záchranu ztrácí už jen jediný bod. Everton zůstává jedenáctý, k dobru však má příští týden dohrávku na hřišti Tottenhamu. Pokud by však vyhrál Tottenham, bodově by se dotáhl na druhé United.

Podívejte se na kuriózní gól Tima Howarda (zdroj: Matchhighlight.com)

Everton - Bolton 1:2 (63. Howard - 67. Ngog, 78. Cahill), Newcastle - Manchester United 3:0 (33. Ba, 47. Cabaye, 90. vlastní Jones).