VIDEO Brankáře vyloučili, tak Ligu mistrů vychytal stoper

Sport Sport, youtube.com
28. 8. 2014 0:40
Stoper Ludogorce Cosmin Moti vychytal za vyloučeného gólmana v penaltovém rozstřelu proti Steaue Bukurešť postup do Ligy mistrů.
Podívejte se na penaltový rozstřel mezi Ludogorcem a Steauou | Video: youtube.com

Praha - Senzačního hrdinu měla dramatická odveta 4. předkola Ligy mistrů mezi Ludogorcem Razgrad a Steauou Bukurešť. V penaltovém rozstřelu se jím stal domácí Cosmin Moti, který bulharskému celku vychytal historický postup do milionářské soutěže.

Kdyby byl Moti brankář, nebylo by na tom nic divného. Jenže on to je stoper, jenž na gólmanském postu pouze z nouze zaskočil.

Ale pěkně popořádku. Steaua si do odvety přivezla výhru 1:0 a náskok úspěšně hájila až do 90. minuty. To domácím poslali zápas díky brance Wandersona do prodloužení. V něm však v posledních vteřinách přišli o vyloučeného gólmana Vladimira Stojanova.

Protože měl Ludogorec vystřídáno, musel v rozstřelu do branky někdo z pole, a volba padla na Motiho. Rumunský obránce nejprve sám první penaltu proměnil, a když chytil dva z následujících sedmi soupeřových pokusů, dovedl Razgrad k premiérovému postupu do Ligy mistrů.

S neskrývanou radostí se pak vrhnul slavit do bouřícího hlediště.