reklama

VIDEO Brankářští mágové odčarovali Argentinu s Brazílií

Justo Villar, paraguayský brankář. Justo Villar, paraguayský brankář. autor: Reuters
Villar a Muslera stojí za vyřazením fvaoritů Copy Amériky

Praha - Lionel Messi, Robinho, Sergio Agüero, Neymar, Carlos Tévez či Pato. Žádná z velkých hvězd světového fotbalu nezazářila ve čtvrtfinálových utkáních Copa Amériky tak, jako uruguayský brankář Fernando Muslera a jeho paraguayský kolega Justo Villar.

První z nich přiváděl v sobotu k šílenství střelce Argentiny, druhý zase v neděli vychytal ambiciózní Brazílii, vítěze posledních dvou jihoamerických šampionátů.

"Neměli jsme žádné šance, Brazílie zcela ovládla zápas a my se museli jen bránit. V penaltách to už byla loterie," uvedl Villar, který během duelu s Brazílií vychytal několik obrovských šancí soupeře (viz videa níže) a v penaltovém rozstřelu za svá záda nepustil ani jeden ze čtyř pokusů "Kanárků".

Čtěte také:

Čtyři penalty a žádný gól. Brazilci vyhořeli s Paraguayí
Messi a spol na domácím mundialu končí. Dál jde Uruguay

"Naši střelci si při penaltách vedli dobře a jejich ne. Udělali všechno, co mohli, aby dali gól, ale to se jim nepovedlo," dodal Villar, bezpochyby největší hvězda zápasu.

"Po dnešním výkonu musím říct, že jsem ještě v kariéře neviděl méně spravedlivý výsledek," mrzelo brazilského záložníka Ramirese. "Jediné, za co se můžeme omlouvat, jsou neproměněné penalty."

Argentinu vyřadil Muslera

Minimálně stejně dobrý výkon, jako v neděli předvedl Villar, ukázal k nelibosti argentinských fanoušků v sobotu uruguayský brankář Fernando Muslera.

Copa América 2011: Argentina - Uruguay Fernando Muslero, strážce uruguayské svatyně. Foto: Reuters

Brankář římského Lazia totiž za svá záda během 120 minut zápasu s Argentinou pustil jen střelu Gonzala Higuaína (kterou srovnával na 1:1) a v penaltovém rozstřelu lapil ránu Carlose Téveze, čímž rozhodl o vyřazení hostitelů Copa Amériky.

Během zápasu navíc předvedl několik excelentních zákroků, jimž zabránil soupeři, který hrál větší část základní hrací doby po vyloučení Péreze přesilovku, rozhdodnout utkání ve svůj prospěch.

"Byl to patrně nejlepší zápas mé dosavadní kariéry," uvedl pětadvacetiletý rodák z argentinského Buenos Aires, který však reprezentuje Uruguay. "Jsem strašně šťastný, že se nám podařilo postoupit."

Justo Villar předváděl svými zákroky Brazilce k šílenství

Nepřišli si na něj ani Pato, ani Robinho, ani nikdo jiný

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

Tak vychytal Fernando Muslera argentinské střelce

reklama