CSKA Moskva - Inter 18:30, Barcelona - Arsenal 20:45

Barcelona - Skvělé fotbalové představení Barcelony a Arsenalu má v úterý večer své pokračování.

Mění se pouze jeviště. Emirates Stadium vystřídá Nou Camp.

A také někteří aktéři. Obě mužstva se totiž budou muset vypořádat s absencí řady klíčových hráčů.

Navíc tentokrát se už jeden klub bude muset s prkny znamenajícími svět rozloučit.

Snad se však i tak dočkají diváci po celém světě opět skvělého fotbalového zážitku.

Úvodní zápas na Arsenalu měli dlouhé minuty ve svých rukou hosté ze Španělska. Domácí se zvláště na začátku první půle nestačili divit, jaké ofenzivní peklo Barcelona rozpoutala. Ujaly se však až dvě akce Ibrahimoviče ve druhém poločase.

Poté jako by katalánský celek zvolnil a Londýňané se najednou hnali za vyrovnáním. Toho po brance Wallcota a proměněné penaltě Fábregase skutečně dosáhli, a k odvetě si tak vezou přijatelný výsledek 2:2.

Do druhého zápasu však nezasáhne mj. právě střelec Fábregas, který si ve zmíněném utkání zlomil nohu. Zraněni jsou také obránce Gallas, středopolař Song a útočníci Aršavin a Van Persie.

Brutální faul v anglické lize možná zabrání nastoupit Tomáši Rosickému.

Přesto je kouč Arséne Wenger připraven hnát své svěřence na zteč. "Byl bych rád, kdybychom skórovali co nejdřív a poté se jen snažili využít zaváhání Barcelony," nastínil taktiku Wenger.

Také Barcelona počítá ztráty. V úvodním duelu byl vyloučen kapitán Puyol, vykartoval se rovněž Piqué. O víkendu se zranil střelec obou gólů z Londýna Ibrahimovič a nejistý je start Iniesty.

Trenér Josep Guardiola doufá, že i tak dokáže hrát Barcelona svou hru. "Pokusíme se držet balon a hrát jednoduchý fotbal."

CSKA chce Inter zaskočit umělou trávou

Druhou úterní dvojicí, která bojuje o semifinále, tvoří CSKA Moskva a Inter Milán.

Lepší výchozí pozici si domácí výhrou 1:0 zajistil italský celek, který má tak nakročeno k postupu mezi nejlepší čtyři týmy po dlouhých sedmi letech.

Zato postup Moskvy by byl vůbec první účastí ruského klubu v této fázi Ligy mistrů.

Oba týmy si mohou dovolit nastoupit v nejsilnějším složení. Dres CSKA by měl obléknout také český útočník Tomáš Necid, který v úvodním zápase spálil jasnou gólovou šanci.

Utkání se hraje na netradičním povrchu, umělé trávě. I proto domácí věří, že se budou radovat z postupu právě oni.