VIDEO Byl to gól, zuřil Carroll. Nebyl, tvrdil klidně Čech

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
1. 7. 2012 0:03
Petr Čech předvedl ve finále F.A. Cupu proti hlavičce Andy Carrolla parádní zákrok...
Míč po hlavičce Andy Carrolla vyráží ve finále F.A. Cupu z(poza) brankové čáry gólman Chelsea Petr Čech | Video: Aktuálně.cz

Praha - Ve 131. finálovém souboji o nejstarší fotbalovou trofej světa - F.A. Cup - předvedl gólman Chelsea Petr Čech v 82. minutě famózní zákrok proti hlavičce liverpoolského Andy Carrolla. Jenže podle střelce již míč vyrážel zpoza brankové čáry.

Byl to gól nebo nebyl? ""Nemyslím si, že míč přešel čáru, protože jsem ho dokázal odrazit o břevno ven, což by se nestalo, kdyby už byl v brance," pronesl po zápase český brankář.

Carroll byl samozřejmě jiného názoru. "Mně to přišlo, že byl balon za čarou, mám pocit, že zespodu ťuknul o břevno... Škoda," pronesl vytáhlý anglický reprezentant, který se v 64. minutě postaral gólem o snížení na 1:2 a druhou trefou by tak nejspíše poslal coby střídající hráč zápas do prodloužení - více ohlasů naleznete zde!

Rozhodčí ale gól neuznali (nejspíše správně) a z Carrolla se hrdina nestal. Kdo ví, možná to byla jen boží kompenzace za gól-negól ze semifinále Ligy mistrů mezi oběma soupeřy z ročníku 2004/2005.

Tehdy sporně uznaná branka Luise Garcíi poslala "Reds" do finále soutěže, nyní sporně neuznaná trefa Andy Carrolla přivála trofej za vítěze F.A.Cupu do rukou hráčů "Blues".