reklama

VIDEO Čech ani nemohl mluvit. ´Dokázali jsme to!´

Tady byl Petr Čech překonán Iniestou, po závěrečném hvizdu ale mohl slavit. Tady byl Petr Čech překonán Iniestou, po závěrečném hvizdu ale mohl slavit. autor: Reuters
Z obvykle klidného profesionála tryskaly emoce

Barcelona - Obvykle působí klidným dojmem. Profesionál, který málokdy dává najevo své emoce. Tentokrát s ním ale cloumaly jedny z nejkrásnějších pocitů fotbalové kariéry. Extáze, euforie a radost z nečekaného a famózního úspěchu.

Petr Čech pomohl své Chelsea k zázraku. Blues hráli na půdě zdánlivě nepřemožitelné Barcelony od 37. minuty o deseti, přesto srovnali nepříznivý stav 0:2. A po epickém představení postoupili do finále Ligy mistrů.

"Prohrávali jsme o dva góly, hráli bez vyloučeného Johna a přesto jsme dřeli dál. Povedlo se nám něco fantastického," řekl český reprezentační brankář po zápase anglickým médiím.

Čtěte také:

Kolaps Barcelony. Guardiola: Tohle prostě není náš rok
VIDEO Terryho blikanec: Nejsem takový, omlouvám se
Chelsea ve finále! Barcu dostala na kolena i v desíti
ŽIVĚ Barcelona - Chelsea 2:2, Londýňané jsou ve finále

Jeho obvykle věcné analýzy zápasu se nekonaly. Čech ani nemohl mluvit, těžko hledal správná slova. Radost byla příliš velká. "Dokázali jsme to! Jsme ve finále! Nevím, co k tomu jiného dodat," jásal gólman, který byl důležitým prvkem při jednom z klíčových momentů zápasu.

OBRAZEM Barcelona na kolenou, Chelsea ji vyloupila v deseti OBRAZEM Barcelona na kolenou, Chelsea ji vyloupila v deseti Prohlédněte zde

Krátce po přestávce uhranul tanečkem na brankové čáře fenomenálního Lionela Messiho, který svůj pokutový kop následně poslal pouze do břevna.

Chelsea bude hrát o nejprestižnější klubovou trofej po čtyřech letech a bude mít co napravovat. Řada hráčů londýnského velkoklubu totiž dodnes nevstřebala zklamání z Moskvy. Chelsea tehdy ve finále podlehla Manchesteru United na penalty a hráči prožili jeden z nejhorších okamžiků kariéry. Včetně Petra Čecha.

Podívejte se na gólové momenty zápasu mezi Barcelonou a Chelsea:

reklama