reklama

VIDEO Čech předvedl minelu. Nic jsem neviděl, hájí se

Petr Čech. Petr Čech. autor: Reuters
Chyba českého brankáře stála Chelsea výhru

Londýn - Zakrytý výhled byl podle Petra Čecha rozhodujícím faktorem, proč český brankář v 88. minutě utkání Premier League pouze vyrazil míč po slabé střele Huga Rodallegy.

Španěl Jordi Gomez následně dorazil balón do prázdné branky a Chelsea ve Wiganu pouze remizovala 1:1.

Čech po zápase žehral na to, že nic neviděl. "V momentu střely jsem balón vůbec neviděl. Jeden ze spoluhráčů přeběhl těsně přede mnou, ztratil jsem míč z dohledu a odrazil se ode mě. Je to smůla," uvedl gólman na svých webových stránkách.

Čtěte také:

Chelsea přišla po chybě Čecha o výhru nad Wiganem
Manchester City poprvé prohrál, nestačil na Chelsea

Jedním dechem ale dodal, že inkasovaný gól, kvůli němuž Blues přišli o dva body, bere na sebe. "Přes to všechno jsem si s tím měl poradit. Takový gól bych dostat neměl," poznamenal Čech, který ve Wiganu chytal naposledy s ochrannou maskou na zlomený nos. Lékaři rozhodli, že v zápase s Tottenhamem už ji nebude potřebovat.

Svěřenci kouče Villase-Boase byli po výhře nad Manchesterem City psychicky nahoře, smolná remíza je ale v rozletu opět poněkud zabrzdila.

"Trošku jsme devalvovali tu výhru nad City. Ale nedá se nic dělat. Zápasů je teď hodně, už ve čtvrtek máme velké derby na Tottenhamu, který je s námi v první čtyřce a potřebovali bychom ho porazit," uzavřel Petr Čech.

André Villas-Boas se Čecha po utkání zastal. A připomněl, že při akci Rodallegy chybovala celá obrana. "Vždy se jedná o kolektivní chybu a my rozhodně nebudeme poukazovat na selhání jednotlivců," podotkl kouč.

Podívejte se na chybu Petra Čecha v duelu s Wiganem (zdroj: goalsarena.org):

reklama