Antonín Vavrda Antonín Vavrda
22. 4. 2012 19:13
Rooney a spol. prohospodařili vedení 4:2, City se dotáhli na tři body.
Radost fotbalistů Evertonu, uprostřed dvougólový hrdina dne Jelavič.

Praha / Manchester - Fotbalisté Manchesteru United nedokázali na domácím hřišti porazit v rámci 35. kola anglické Premier League Everton a po remíze 4:4 se jim druhé City přiblížilo na pouhé tři body. Svěřenci kouče Manciniho totiž s přehledem vyhráli 2:0 na hřišti posledního Wolverhamptonu.

Zdá se tak, že o mistrovskou korunu se bude na ostrovech bojovat až do posledního kola...

Další novinky z evropského fotbalu:

• Neapol porazila Novaru a posunula se na páté místo
  • Sevilla nevyužila šanci se dotáhnout na páté Levante
  • Muamba po zástavě srdce věří, že ještě bude hrát fotbal
  • Fotbalisté Manchesteru United přitom na Evertonem vedli ještě v 83. minutě 4:2, aby nakonec byli rádi za remízu 4:4. Potvrdili tak jen fakt, že se jim zápas příliš nepovedl. Hosté se dostali už v páté minutě do první šance zásluhou Jelaviče, jenže De Gea se zaskočit ještě nenechal.

První varování ale obrana domácích v čele s Ferdinandem vážně nevzala a tak přišel trest. Hibbert našel svým centrem na zadní tyči zmíněného Jelaviče, který hlavičkou načal svůj velký večer - 0:1. "Rudí ďáblové" ale ještě do poločasu vyrovnali, když se trefil letos v lize již popětadvacáté - 1:1.

Po změně stran padlo šest branek

Ve druhé půli se v "divadle snů", jak se stadionu Old Trafford přezdívá, rozjela parádní fotbalová show. Welbeck s Nanim poslali domácí do dvoubrankového vedení, které se v 69. minutě po gólech Fellainiho a opět Rooneyho dostalo na skóre 4:2 pro United.

Zdálo se, že svěřence kouče Alexe Fergusona nemůže již nic v cestě za triumfem ohrozit, jenže hráči z Liverpoolu se rozhodně nehodlali vzdát. V 83. minutě z dorážky snížil Jelavič, o dvě minuty později se objevil sám před De Geou Pienaar a jihoafrický záložník vyrovnal.

Chvíli poté mohl dorazit domácí Jelavič, svůj hattrick ale díky skvělému zákroku De Gey nezavršil. A jelikož se ve třetí minutě nastavení vedlo stejně na druhé straně proti Howardovi i Riu Ferdinandovi, skončil strhující zápas remízou 4:4.