reklama

VIDEO Co ty na to, Ronaldo? Kapitán Werderu odvolal penaltu!

Fair play gesto Aarona Hunta z Werderu Brémy
Velké gesto fair play zažila v sobotu večer německá Bundesliga v zápase Norimberk vs. Brémy.

Norimberk - Málo vídané gesto fair play předvedl v sobotním utkání německé ligy s Norimberkem kapitán fotbalistů Brém Aaron Hunt. Přestože sudí Manuel Gräfe odpískal v jeho prospěch pokutový kop, Hunt se okamžitě přiznal, že o faul nešlo, a penaltu odvolal. Brémy však i tak vyhrály 2:0.

Běžela 75. minuta, když Hunt pronikal do vápna a po kontaktu s domácím stoperem Javierem Pinolou upadl. Sudí neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Hunt si však byl vědom toho, že se o faul nejednalo, a sudího přesvědčil, že jeho verdikt nebyl správný. Gräfe tak místo penalty pro Brémy nechával rozehrávat Norimberk.

Hunt přiznal, že spadl bez přičinění soupeře

"Šel jsem si pro faul. Když Pinola nohu stáhl, došlo jen k lehkému kontaktu, ale už jsem to neustál. Sice jsem chvilku bojoval sám se sebou, ale bylo mi hned jasné, že musím říct pravdu. Takto nechceme vyhrávat, i když to byl důležitý záchranářský souboj," řekl Hunt po zápase.

Po zápase sklízel za gesto chválu ze všech stran. "Musím před ním smeknout. Ukázal, proč je kapitánem svého týmu," prohlásil norimberský záložník Mike Frantz.

Svého kapitána pochválil i jeho kouč

Potěšil tím i trenéra Robina Dutta. "Hráčům neustále vštěpujeme, že za Werder Brémy musejí hrát fair play. Nechceme těžit z něčeho, co se nestalo. A Aaron ukázal, že to myslíme vážně. Klobouk dolů před jeho rozhodnutím," vyzdvihl Dutt.

Brémy se podobně zachovaly už v roce 2005, kdy v utkání s Bielfeldem útočník Miroslav Klose rovněž přesvědčil sudího, že nebyl faulován, a odmítl tak nařízenou penaltu.

reklama