VIDEO Copa del Rey: Parádní gól Benzemy a koncert Barcy

27. 1. 2011 10:20
Semifinále CdR: Sevilla-Real 0:1, Barca-Almeria 5:0
Karim Benzema přijímá gratulace od spoluhráče
Karim Benzema přijímá gratulace od spoluhráče | Foto: Reuters

Madrid - Zajímavé momenty přinesly úvodní zápasy semifinále Copy del Rey (Španělského poháru).

Zápas mezi obhájcem titulu, FC Sevilla, a Realem Madrid rozhodl už v 17. minutě parádním gólem francouzský útočník Realu Karim Benzema, který převzal míč na pravé straně, přešel přes dva obránce a poté prostřelil brankáře Palopa.

U lavičky se mu pak dostalo uznání i od trenéra Realu Josého Mourinha.

To však nebyl jediný zajímavý moment zápasu. Ještě větší gratulace od svých kolegů přijímal obránce Realu Raúl Albiol, který v závěru prvního poločasu zabránil akrobatickým způsobem na brankové čáře vyrovnání.

Brazilský útočník Sevilly Luis Fabiano dostal ideální přihrávku za obranu, položil si brankáře Casillase a zdálo se, že nebude mít problém skórovat do opuštěné brány.

Liverpool vyhrál podruhé za sebou a už je v lize sedmý

Jenže španělský obránce jeho přízemní pokus nejdříve ve skluzu ztlumil, a i když setrvačností dojel do brány, podařilo se mu vleže míč špičkou kopačky z brankové čáry vykopnout.

I když španělský komentátor už anoncoval gól a radovali se i hráči Sevilly, pomezní rozhodčí projevil dobrou předvídavost a nechal pokračovat ve hře. Nutno však dodat, že si toho při odchodu do kabin musel od hráčů Sevilly hodně vyslechnout.

Real tak díky výhře 1:0 dobře nakročil do finále poháru, kde se pravděpodobně utká v El Clásiku s FC Barcelona.

Katalánský tým totiž nechal vzpomenout na prosincovou výhru 8:0 z hřiště posledního týmu Primery División Almeríe a doma ji tentokrát porazil 5:0.

O své výhře a zároveň i postupu rozhodl už v první čtvrthodině zápasu, kdy se dvakrát trefil Lionel Messi a jednou David Villa. Nutno však dodat, že na prvních dvou gólech měl výrazný podíl brankář Almeríe Esteban.

V 9. minutě na něj zpoza velkého vápna vystřelil Messi a Esteban jeho skákavou, ale nepříliš nebezpečnou střelu propustil za svá záda. O dvě minuty později na Estebana vyslal z úhlu střelu Villa a k údivu trenéra Almérie skončil míč za zády jeho svěřence podruhé.

Po půl hodině hry naopak Esteban neměl vůbec žádnou šanci zasáhnout proti hlavičce Pedra, která zapadla přímo do rohu jeho brány. V závěru jej pak překonal ještě Keita, a završil tak skóre na 5:0.

Semifinále Španělského poháru - 1. zápasy:

Sevilla - Real Madrid 0:1 (0:1), FC Barcelona - Almería 5:0 (4:0).

Semifinále anglického Ligového poháru - odveta:

Birmingham - West Ham 3:1 po prodl. (2:1, 0:1); první zápas 1:2, postupuje Birmingham.

Čtvrtfinále Italského poháru:

Sampdoria Janov - AC Milán 1:2 (0:2); Neapol - Inter Milán 0:0 po prodl., na pen. 4:5.