reklama

Video: Čtyři vyloučení a bitka, Baroš spílal rozhodčím

Rvačka při istanbulském derby Rvačka při istanbulském derby autor: Reuters
Istanbulské derby skončilo čtyřmi vyloučeními

Istanbul - Ve fotbalové Evropě málo vídaná věc, v Turecku událost, která nepřekvapila. I tak by se dala charakterizovat situace z posledních minut nedělního istanbulského derby.

Galatasaray remizoval s Fenerbahce 0:0, na trávníku místo gólů padaly pěsti.

Běžel už nastavený čas, když hostující Roberto Carlos zahrával zdálky přímý kop. Najednou ve vápně upadl domácí obránce Emre Asik.

Když jej hostující hráči chtěli zvednout, došlo k hromadné rvačce.

Čtěte dále: Baroš dal gól s číslem 18. Pořád si drží korunu střelců

Létaly rány a rozhodčí umravňovali fotbalisty - marně. Trvalo několik minut, než se všichni uklidnili. Někteří bránili spoluhráčům, aby se zapojili do bitky.

Skandální dohra derby v Turecku: Čtyři vyloučení. Baroš byl mimo Skandální dohra derby v Turecku: Čtyři vyloučení. Baroš byl mimo Prohlédněte zde

Jedním z mála fotbalistů na trávníku, který se ocitl mimo dění, byl i někdejší český reprezentant Milan Baroš.

Sudí nakonec vytáhl červenou kartu a hned čtyřem hráčům. Předčasně musel ze hřiště právě Emre a za domácí ještě Arda Turan. Fenerbahce přišlo o kapitána Semiha Sentürka a uruguayského reprezentanta Lugana, který vyprovokoval Emreho.

Atmosféru istanbulského derby nezlepšily ani nepokoje v hledišti, kde na fanoušky dohlížely stovky policistů. Přesto nezabránili jednomu z domácích fanoušků, aby vběhl na trávník, kde ho zpacifikovali až pořadatelé.

Nepřátelství těchto klubů podtrhl i fakt, že oba týmy potřebovaly vyhrát. V tabulce jsou na tom bodově úplně stejně (Galatasarayi patří páté místo) a na vedoucí Sivasspor ztrácejí sedm kol před koncem už osm bodů.

Baroš se tentokráte neprosadil, hned po závěrečném hvizdu si zaběhl k rozhodčím, kterým začal se zlostí vyčítat předcházející momenty. Sudí pak musela při odchodu do kabin bránit ochranka.

reklama