reklama

VIDEO Další minela anglického brankáře stála tým výhru

Takto smutnil Robert Green po inkasované brance na MS. Takto smutnil Robert Green po inkasované brance na MS. autor: Sport
Anglie dostala gól z půlky od soupeřova brankáře

Pachuca - Být brankářem anglické fotbalové reprezentace není žádný med. Své by o tom mohli vyprávět například David Seaman, nebo Robert Green.

Naposledy se o tomto faktu přesvědčil jejich nástupce v dresu anglické sedmnáctky na mistrovství světa v Mexiku.

Ale zatímco Seamana překonal při jeho nejznámějším zaváhání slavný Ronaldinho, a Green si "jen" nešťastně srazil do brány střelu Dempseyho na loňském MS, brankáře anglické sedmnáctky Jordana Pickforda dokonce překonal soupeřův gólman. A ještě ke všemu z vlastní poloviny.

Čtěte také:

Sedmnáctka porazila Nový Zéland a stále může postoupit
Fotbalová sedmnáctka na úvod MS prohrála s USA 0:3

V samotném závěru zápasu mezi Anglií a Kanadou se totiž reprezentanti země javorového listu vrhli do útoku, aby zvrátili nepříznivý stav 1:2.

Při zakládání útoku se tak nahrnulo vše před anglickou bránu a volný přímý kop v 87 minutě šel zahrát brankář Quillan Roberts. Jeho nákop směrem na soupeřovu bránu se odrazil, přeskočil hlavičkující hráče a k překvapení všech přeletěl i brankáře Anglie.

Další gól už v zápase nepadl, a tak Kanada získal svůj první bod na MS a Anglie musí v posledním utkání skupiny s Uruguayí bodovat, aby si zajistila postup do osmifinále.

Zápas MS do 17 let Anglie - Kanada (gól Robertse přibližně v 1:30).

Gól Ronaldinha do sítě Davida Seamana

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

Gól do sítě Robert Greena na MS v JAR

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

reklama