reklama

Video: Děsivá srážka, brankáře Ruska Luněva trefil španělský útočník Rodrigo kolenem do hlavy

Srážka Andreje Luněva a Rodriga Youtube.com
Hrůzně vyhlížející srážkou skončil přípravný duel fotbalistů Ruska se Španělskem pro domácího brankáře Andreje Luněva. V závěru utkání se vrhl pod nohy útočníka Rodriga, jenž ho v plné rychlosti trefil kolenem do hlavy.

Moskva/Praha - Ty záběry připomínají osudový střet Petra Čecha se Stephenem Huntem z roku 2006, při němž byl v ohrožení život gólmana Chelsea a od něhož nosí český brankář helmu. V úterý podobně zasahoval Andrej Luněv, ruský brankář skočil v duelu se Španělskem po míči a útočník Rodrigo ho napálil kolenem do spánku…

Srážka Petra Čecha se Stephenem Huntem Srážka Petra Čecha se Stephenem Huntem   Přehrajte zde

Luněv byl okamžitě převezen do nemocnice, kde podstoupil řadu vyšetření. "Andreji Luněvovi byla provedena počítačová tomografie mozku, rentgen krční páteře a primární chirurgické ošetření. Diagnóza: otřes mozku, poranění hlavy v čelní oblasti. Noc stráví v nemocnici," informoval ruský fotbalový svaz na Twitteru.

Záhy přišla povzbudivá zpráva i od samotného Luněva. "Nebojte se, jsem v pořádku! Díky za podporu, zkusím se co nejdřív zotavit a vrátit na fotbalové hřiště!" vzkázal šestadvacetiletý gólman Petrohradu, jenž v národním mužstvu debutoval teprve před měsícem.

Vzkaz Andreje Luněva z nemocnice:

Ke srážce došlo v předposlední minutě utkání, Rusové navíc už nemohli střídat, a tak místo Luněva musel mezi tyče Denis Glušakov. Záložník Spartaku Moskva ve zbývajícím čase od Španělů neinkasoval a duel skončil remízou 3:3.

reklama