Chyba brankáře sebrala v závěru Arsenalu výhru
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Další nepovedený zápas má za sebou brankář Arsenalu Lukasz Fabiański.

A nyní bude jeho chyba pro "Kanonýry" hodně osudová. Zřejmě jim totiž vzala i poslední šanci na zisk letošního ligového titulu.

Vítězství, které měli Londýňané na půdě o záchranu bojujícího Wiganu téměř v kapse, by je přiblížilo na tři body k vedoucí Chelsea.

Nakonec však jedou z Wiganu s prázdnou a šestibodovým mankem na první místo. Do konce Premier League přitom zbývají jen tři kola.

Přitom ještě něco málo přes deset minut před koncem vedl favorit zápasu po brankách Walcotta a Silvestreho 2:0.

Jenže v 80. minutě snížil Watson a v 89. minutě přišel kritický moment. Roh domácích měl v pohodě ukořistit brankář Arsenalu Fabiański. Tomu se však balon zkrotit nepochopitelně nepodařilo, a tak jej za jeho záda dorazil Bramble.

Potřebné tři body tak byly ty tam. A aby toho nebylo málo, ukradl Arsenalu i ten jediný krásnou střelou z hranice šestnáctky N'Zogbia.

Fabiański tak v závěrečné čtvrthodince inkasoval tři góly, které zřejmě seberou Arsenalu poslední šanci na zisk titulu. A to vše v den svých 25. narozenin.

Polský gólman se přitom vrátil do brány Arsenalu poprvé od nepovedeného osmifinálového utkání Ligy mistrů v Portu, kde se "blýskl" rovněž několika chybami, kvůli kterým jeho tým prohrál 1:2.