reklama

VIDEO Fanoušek chtěl zbít Ferdinanda, 3 roky nesmí na fotbal

Jednadvacetiletý mladík chtěl napadnout Rio Ferdinanda z Manchesteru United. Tři roky se na stadiony nepodívá. Youtube.com
Fanoušek, který před měsícem vnikl na hrací plochu při městském derby mezi fotbalisty Manchesteru City a United, dostal tříletý zákaz vstupu na stadiony.

Londýn - Soud v Anglii potrestal fanouška, který před měsícem vnikl na hrací plochu při derby Manchesteru City s United a chtěl napadnout už zraněného obránce hostů Rio Ferdinanda.

Jednadvacetiletý Matthew Scott dostal tříletý zákaz vstupu na stadiony, 56 dnů vězení natvrdo a navíc roční podmínku.

Nepříčetný fanoušek vtrhl na trávník v samotném závěru utkání, když United vstřelili vítěznou branku na 3:2. Scott se pokusil napadnout hostujícího obránce Ria Ferdinanda, kterého jen krátce předtím krvavě zranila mince vhozená jiným fanouškem z tribuny.

Ferdinandovi tehdy pomohl brankář domácích Joe Hart, který výtržníkovi zatarasil cestu k otřesenému obránci. Podívejte se na našem videu, co se tehdy stalo.

Mladík před soudem přiznal vinu a řekl, že si na celý incident nepamatuje, protože před zápasem vypil osm piv. V Anglii přišel o práci, jeho rodině dokonce vyhrožovali smrtí.

reklama