reklama

VIDEO Gentleman Klose. Dal gól rukou, ale přiznal se

Sport
Fotbalista Lazia Řím přiznal gól rukou, jeho tým pak prohrál v Neapoli 0:3.

Neapol - Gesta fair play stále znatelněji mizejí z trávníků vrcholového fotbalu, čas od času se však přece jen v miliardovém byznysu najde výjimka potvrzující pravidlo. 

Tu poslední má na svědomí německý útočník Lazia Řím Miroslav Klose. Ten v utkání italské Serie A na hřišti Neapole vstřelil gól, vzápětí ale přiznal, že míč do branky dostal rukou, tedy nedovoleným způsobem.

Incident se odehrál hned v úvodu utkání. Klose se v chumlu hráčů po rohovém kopu dostal k balonu, a ten se mu od ruky odrazil do sítě. Rozhodčí nic nedovoleného neviděl a gól uznal.

Kloseho trenér: Je to vzor pro všechny fotbalisty

Domácí však začali hned protestovat a vrhli se i ke Klosemu, který následně vše přiznal. Že to bylo dost možná po nátlaku fotbalistů Neapole, je vcelku jedno. Hráče totiž leckdy k přiznání nepřiměje ani zcela průkazný televizní záběr.

Kloseho gesto po zápase ocenil prakticky celý italský fotbal. "Jeho přiznání by mělo být vzorem pro všechny fotbalisty," uvedl trenér Lazia Vladimír Petkovič. Římané přitom ve zbytku utkání na Neapol nestačili a prohráli jednoznačně 0:3. Hattrick vstítila uruguayská hvězda Edinson Cavani.

reklama