VIDEO Gólem z půlky zařídil Martinez v nastavení výhru

27. 11. 2011 23:30
Martinezův gól rozhodl o výhře San Sebastianu 3:2
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Sevilla - Levý obránce fotbalistů San Sebastianu a španělské reprezentace do 21 let Inigo Martinez na sebe v poslední době přitahuje pozornost neskutečnými góly.

Na začátku září si v kvalifikačním utkání o účast na mistrovství Evropy "21" na hřišti Gruzie dal patičkou vlastní gól ze třiceti metrů (Španělé vyhráli 7:2), v úvodu října zase v baskickém derby v rámci španělské ligy proti Bilbau skóroval z více než poloviny hřiště (San Sebastian však prohrál 1:2).

VIDEO Getafe šokovalo Barcu, Real odskočil na šest bodů

V nedělním utkání 14. kola španělské ligy na hřišti Betisu Sevilla pak stejný kousek zopakoval, navíc tím ve druhé minutě nastavení rozhodl o výhře San Sebastianu 3:2.

Podívejte se na gól proti Betisu (zdroj youtube.com):

Podívejte se na gól proti Bilbau:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Podívejte se na vlastní gól proti Gruzii (článek pokračuje pod videem):

Real Sociedad se díky tomu odpoutal v tabulce ze "sestupových" pozic a nyní mu patří sedmnácté místo. Na čtrnáctý Betis pak ztrácí už jen jeden bod.

San Sebastian zvítězil poprvé po osmi utkáních, naopak nováček soutěže Betis, který v lize skóroval po 552 minutách a poprvé od poloviny října, nevyhrál už podeváté v řadě.

Po čtyřech výhrách v úvodních čtyřech kolech získal v dalších devíti kolech jen jediný bod a z prvního místa klesl do nejnižších pater tabulky.

Betis Sevilla - San Sebastian 2:3 (81. a 85. Pereira - 56. Aguirretxe, 76. Vela, 90.+1 Martínez), Levante - Gijón 4:0 (52. a 62. Koné, 20. Barkero, 47. Valdo), Espaňol Barcelona - Pamplona 1:2 (56. Vázquez - 44. Lamah, 50. Nekounam), Mallorca - Santander 2:1 (45. vlastní Torrejón, 58. Víctor - 75. Ariel), Bilbao - Granada 0:1 (31. López), Zaragoza - FC Sevilla 0:1 (23. Negredo z pen.).