VIDEO Gólman byl pro smích. Nezkrotil totiž malou domů

16. 8. 2011 11:00
Brankář Riedu se podílel na kuriózním vlastňáku
Thomas Gebauer
Thomas Gebauer | Foto: svried.at

Ried - Na nedělní zápas 4. kola rakouské fotbalové ligy by brankář SV Ried Thomas Gebauer nejraději co nejdříve zapomenul.

O vítězství hostů z Red Bullu Salcburk (3:1) bylo rozhodnuto prakticky už po devíti minutách. A velký díl viny na tom nese právě Gebauer.

Za stavu 0:1, když v 7. minutě překonal Gebauera Leonardo, posílal brankáři Riedu malou domů zhruba ze třiceti metrů od brány obránce Maximilian Karner.

Gebauer se pokusil míč u značky pro pokutový kop podrážkou kopačky zpracovat, jenže balón mu prošel pod pravou nohu a šoural se do brány.

VIDEO Úžasný debut Agüera v City: Za 30 minut dva góly
VIDEO Raúl chytrým dloubákem zužitkoval Morávkův pas

A i když se jej poté brankář Riedu pokusil ve skluzu odkopnout do bezpečí, podařilo se mu to až za brankovou čarou, navíc míč stejně po odrazu od tyče skončil v síti.

Riedu sice v divokém úvodu svitla šance po gólu Madera ve 14. minutě, výhru Salcburku však ve 32. minutě pojistil Alan.

Red Bull se tak s deseti body udržel na čele tabulky, Ried naopak spadnul na poslední příčku. Gebauer si může napravit reputaci ve čtvrtek v úvodním zápase play-off Evropské ligy proti PSV Eindhoven. Salcburk se ve stejné soutěži představí v Omonii Nikósie.