reklama

Video: Herní systém? 10 - 30 - 30 - 30. Tři japonští reprezentanti čelili nájezdu stovky dětí

Japonské děti proti reprezentaci youtube.com
Zajímavou novoroční tradici založili v Japonsku. V první den roku se tam koná bizarní fotbalový zápas, v němž tři profesionálové čelí stovce dětí.

Tokio/Praha - Z toho náletu jde až strach. Stovka dětí nahání tři fotbalové profesionály, kteří se jim snaží dát gól. Takhle vypadá tradiční novoroční zápas v Japonsku.

Letos hordě dětských nadšenců čelili Hotaru Jamagoči, který hrál i bundesligu za Hannover a nyní nosí dres ligového Cerezo Ósaka, jeho klubový spoluhráč Hiroši Kijotake a reprezentační středopolař Josuke Ideguči, jenž působí ve druhé španělské lize.

Na začátku tým dětí zaujal na trávníku rozestavení 30 - 30 - 10. Do učebnic moderních fotbalových taktik se asi nedostane, zvlášť když ho tři profíci přece jen překonali. Když se ale prokousali až k brance, čekalo na ně další překvapení - mezi tyčemi stálo hned deset brankářů!

Profesionálové samozřejmě hradbu těl nepropálili, poradili si jinak. Míč poslali do sítě pod břevno po měkkounkém centru obloučkem hlavou a gól slavili - no úplně jako děti.

reklama