reklama

VIDEO Hvězdná exhibice. Ronaldovi nahrával i Poborský

Podívejte se na sestřih toho nejzajímavějšího z exhibice youtube
V pondělí se v Saint-Etienne uskutečnil charitativní fotbalový zápas Ronaldem či Zidanem. Zúčastnili se ho ale Češi.

Saint-Etienne - Co jméno, to pojem. V pondělí se v Saint-Etienne uskutečnil charitativní fotbalový zápas. Výběr domácích hráčů vyzval legendy, jako jsou Zidane, Ronaldo, Seedorf či Barthez. Mezi těmito hvězdami se mihli i dva čeští zástupci, Vladimír Šmicer a Karel Poborský.

Šlo už o dvanáctý ročník charitativního duelu, jehož výtěžek jde na boj proti chudobě. Domácí nakonec vyhráli vysoko 9:7.

"Byl to úžasný zážitek, přišlo 35 tisíc lidí, to v Dolních Chabrech nezažiju, tam přijde sotva stovka," řekl Aktuálně.cz Vladimír Šmicer a přirovnal atmosféru k jeho účinkování v šesté nejvyšší soutěži.

Ten se přitom na exhibici málem nepodíval. "Myslel jsem, že je to až příští pondělí, takže jsem v sobotu normálně hrál zápas v Chabrech, přijdu domů a zjistím, že už je to teď. Navíc jsem si udělal něco s lýtkem, takže jsem ten poločas v pondělí hodně kousal," přiznává někdejší hvězda Liverpoolu.

Šmicra mrzelo, že nehrál s Poborským

Čeští reprezentanti se mezi hvězdnými spoluhráči svými úspěchy v kariéře rozhodně neztratili. Šmicer vyhrál s Liverpoolem Ligu mistrů i Pohár UEFA, Poborský zase získal titul v Premier League za Manchester United. A právě druhý jmenovaný zazářil i herně, připsal si totiž dvě gólové asistence. Jednu jeho přihrávku proměnil David Trezegeut a druhou Brazilec Ronaldo.

"Je pravda, že jsem se cítil celkem dobře, já si občas chodím zahrát za 35 Dynama (tým hráčů českých Budějovic nad 35 let, pozn red.), takže jsem nebyl úplně bez tréninku," prozradil Karel Poborský.

To Šmicer, který naskočil do zápasu až po přestávce, se mezi střelce ani asistenty nezapsal a zmiňovaným zraněním to prý úplně nebylo. "Karel přihrál krásně na dva góly, v půli ale vystřídal a mně to neměl kdo přihrát. On mi těch gólů v kariéře připravil moc, ale takhle to nešlo, ti kluci si to dávali jen mezi sebou," směje se Šmicer.

Poborský vidí důvod Šmicrovy gólové abstinence v něčem jiném. "Měl to těžké, v druhé půli naskočili do hry asi čtyři hráči základu Saint-Etienne a to si musíme sportovně říct, že už ti už jsou někde jinde," zastává se kamaráda z reprezentačních let.

Brazilec Ronaldo opět válí

Když se jich obou zeptáte, kdo v exhibici nejvíc překvapil, shodnou se na jednom jménu - Ronaldo. "Co si budeme povídat, má nějaké to kilo navíc, ale pořád má v sobě to zrychlení. Asi třikrát tam tak rozběhl za míčem, že jsem se divil," říká Šmicer.

"Na loňském ročníku téhle charity střídal asi po deseti minutách, ale teď když to dostal do nohy, dokázal obejít hráče a v pohodě zakončit," dodává Poborský.

Pochvalu prý ale zaslouží všechny hvězdy pondělní exhibice. "Všichni kluci hráli výborně a pořád se udržujou. Což je zvláštní, protože v cizině není zvykem, že by takové hvězdy šli kopat do nižších soutěží, jako je to u nás. Zřejmě si chodí zahrát jen tak fotbálky s kamarády a je to vidět," podotkl Šmicer.

Ten také prozradil, že po zápase byl čas prohodit i pár slov s některými aktéry. "Bavili jsme se různě o Champions League, o tom, co každý z nás dělá, o golfu třeba. Ale byl tam například Erwin van der Saar a toho zajímal náš nároďák, divil se, že nám to tak jde, já se zase ptal, proč kvalifikace nevychází Nizozemsku a podobně."

reklama