30. 9. 2023 7:25
Fotbalisté Benfiky Lisabon zvítězili v největším šlágru portugalské ligy nad Portem 1:0. Český obránce David Jurásek nastoupil za vítěze od 86. minuty.
Sestřih utkání Benfica - Porto | Video: Asociated Press

Stejně jako před týdnem při návratu po měsíc a půl dlouhé pauze zaviněné zraněním kotníku tak Jurásek odehrál pár minut.

Zápas odvěkých rivalů před 62 tisíci diváků rozhodl v 68. minutě argentinský mistr světa Ángel Di María, který se po svém letním návratu do lisabonského klubu trefil popáté a dělí se o první místo v tabulce střelců.

Porto hrálo už od 19. minuty v oslabení poté, co Fabio Cardoso viděl rovnou červenou kartu, když skluzem překazil únik Davida Nerese.

Domácí mohli jít do vedení už v 53. minutě, jenže rána Orkana Kökcüa se odrazila od tyče. Neres pak chvíli na to ve vyložené pozici trefil jen brankáře.

Za lisabonský velkoklub odehrál na pravé straně obrany celý zápas Alexander Bah, v útoku byl do 66. minuty i další exslávista Petar Musa.

Obhájci titulu vyhráli šestý zápas v domácí soutěži v řadě a vedou tabulku o dva body před svým dnešním soupeřem a městským rivalem Sportingem, který má k dobru sobotní utkání na hřišti Farense.