reklama

VIDEO Kouč Pardew napadl hráče, dostal milionovou pokutu

Trenér Newcastlu United Alan Pardew udeřil hlavou záložníka Hullu Davida Meylera. youtube.com
Hluboko do kapsy musí sáhnout kouč fotbalového Newcastlu Alan Pardew za to, že včera hlavou napadl záložníka Hullu Davida Meylera.

Newcastle - Hluboko do kapsy musí sáhnout kouč fotbalového Newcastlu Alan Pardew za to, že ve včerejším utkání anglické fotbalové ligy  hlavou záložníka Hullu Davida Meylera.

Vedení Newcastlu United impulzivního trenéra obratem potrestalo pokutou ve výši 100 000 liber (3,3 milionu korun). Od anglického svazu FA také dostal pokutu 60 tisíc liber, tedy skoro dva miliony korun.

Dvaapadesátiletý kouč se dostal do konfliktu se soupeřem v 72. minutě, když jeho tým vedl na hřišti Hullu 3:1. Meyler spěchal do zámezí pro míč a Pardewa odstrčil. Když se vracel na trávník, trenér Newcastlu k němu přiběhl a dal mu "hlavičku".

Vedení Newcastlu hned po zápase o trenérově prohřešku jednalo a udělilo mu pokutu a varování. "Jeho chování bylo nepřijatelné," uvedl v prohlášení klub, který nad Hullem zvítězil 4:1.

Pardew po utkání tvrdil, že Meylera neudeřil hlavou úmyslně. Nicméně se omluvil fotbalistovi, Hullu i fanouškům Newcastlu. Podle rozhodnutí FA nesmí Pardew v nejbližších třech zápasech vůbec na stadion, další čtyři utkání stráví na tribuně. Vedle pokuty si vyslechl i varování před dalšími projevy podobně násilného chování.

"Jak už jsem dal najevo, hluboce toho incidentu lituji a znovu se omlouvám všem stranám za mé chování. Uvědomuji si, že bylo nepřijatelné," uvedl dnes Pardew v prohlášení na webu Newcastlu. Trest od FA přijal.

reklama