reklama

VIDEO Kranjcar jako Horváth. Unfair penaltu dát nechtěl

K neobvykle situaci došlo v utkání Asijské ligy mistrů

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

(Odkaz na youtube zde)

Isfahan - Fotbal podle mnohých fanoušků i kritiků sice často kazí simulování a další unfair praktiky, ovšem najdou se i světlé výjimky.

Jednou z nich bylo třeba rozhodnutí Arséne Wengera z roku 1999 zopakovat si utkání FA Cupu s Sheffiledem, protože úvodní duel rozhodla neprávem dosažená branka Marca Overmarse (viz video níže).

Na českých fotbalových trávnících zase ukázala charakter Viktoria Plzeň, která v semifinále letošní Tipsport ligy prostřednictvím Pavla Horvátha odmítla proměnit penaltu, kterou sudí nesprávně nařídil proti Liberci.

A naposledy se podobně sportovně jako Horváth zachoval ve středečním utkání základní skupiny asijské Ligy mistrů trenér íránského Sepahanu Zlatko Kranjcar, otec záložníka Tottenhamu Nico Kranjcara a někdejší kouč chorvatské fotbalové reprezentace.

Podívejte se také: VIDEO Boj o udržení po italsku. Trenér napadl hráče

V zápase s Al-Nasrem totiž jeho tým získal nesportovním způsobem penaltu poté, co útočníka Íránců fauloval hostující brankář v pokutovém území.

Na tom by nebylo nic unfair, nicméně celá situace vznikla tak, že původně měl Sepahan vrátit míč soupeři, který jej předtím zakopl kvůli zdravotním problémům jednoho ze svých hráčů.

O to se také Kranjcarův tým pokusil, ale jeden z fotbalistů íránského klubu o tomto gestu patrně nevěděl, míč uzmul pro sebe a kličkou na hostujícího brankáře si vynutil zmíněný penaltový zákrok.

Den po dni: Prohlédněte si sportovní foto dne Den po dni: Prohlédněte si sportovní foto dne Prohlédněte zde

Kranjcar ovšem okamžitě z lavičky nařídil svým svěřencům, aby nařízenou penaltu neproměňovali, což se nakonec stalo. Výhodu ale Sepahan získal i tak, neboť soupeř musel zápas dohrát po vyloučení brankáře o deseti a nakonec si odvezl porážku 0:3.

Po této situaci se Wenger rozhodl nabídnout Sheffieldu opakování zápasu FA Cupu (odkaz na youtube zde)

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

reklama