VIDEO Krásné góly Messiho a Higuaína. Argentina vyhrála

17. 10. 2012 8:17
Uruguay znovu prohrála o tři branky, tentokrát v Bolívii 1:4.

Santiago - Fotbalisté Argentiny vyhráli v kvalifikaci mistrovství světa 2:1 v Chile a vedou pořadí jihoamerické zóny o tři body. Během tří minut prvního poločasu skórovali Lionel Messi a Gonzalo Higuaín, za domácí tým až v nastavení druhé půle snížil střídající Felipe Gutierrez.

Higuaín i Messi, jenž v pátek dvěma brankami zařídil výhru nad Uruguayí, mají v kvalifikaci na kontě po sedmi zásazích. Argentina si díky těmto hvězdám španělské ligy vypracovala v čele tabulky tříbodový náskok před Ekvádorem, který remizoval 1:1 ve Venezuele. Třetí Kolumbie v úterý nehrála.

Semifinalisté předloňského MS Uruguayci prohráli i další venkovní zápas tříbrankovým rozdílem. V Bolívii je domácí tým porazil 4:1, útočník Carlos Saucedo k tomu přispěl hattrickem. Uruguay přišla o přímé postupové místo, vinou horšího skóre klesla na pátou příčku za Venezuelu. Stejný počet bodů mají i šestí Chilané.

Z devítičlenné kvalifikační skupiny postoupí na šampionát do Brazílie čtyři týmy, pátý celek konečného pořadí čeká baráž. Další zápasy jsou na programu v příštím roce.