VIDEO Mandžukičova premiéra: Gól a vítězství v superpoháru

13. 8. 2012 14:03
Chrovatský útočník v německém superpoháru vstřelil branku a navíc založil vítěznou gólovou akci.
Mario Mandžukič se blýskl ve svém premiérovém ostrém zápase za Bayern Mnichov. | Video: Sport

Mnichov - Skvělou premiéru před domácími diváky prožil chorvatský fotbalista Mario Mandžukič.

Hvězda národního týmu a čerstvá posila Bayernu totiž zajistila bavorskému celku vítězství v superpoháru (tj. duelu mezi mistrem ligy a šampionem poháru) 2:1.

Mandžukič, který na nedávném Euru nastřílel tři góly, se prosadil už v šesté minutě, kdy si zkušeně poradil s parádní přihrávkou Francka Ribéryho.

O pět minut později se Chorvat uklázal i jako svkělý asistent, když pěkným pasem vyslal Arjena Robbena do jasné gólovky, kterou ovšem nizozemská  hvězda zakončila jen do tyče.

Naštěstí byl ale připraven Thomas Müller, který dorážkou Bayernu zajistil vítězství, neboť Borussia už dokázala zásluhou Lewandowskiho jen snížit na 1:2.