VIDEO Maribor prohrál, i když v 73. minutě vedl 3:0

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 12. 2011 9:00
Bruggy jsou díky obratu snů jednou nohou v další fázi
Fotbalistům Brugg se v Evropské lize povedl nevídaný kousek, otočit skóre z 0:3 během 17 minut | Foto: Reuters

Maribor - Návod, jak se do závěrečného hvizdu bojuje o postup, dali ve středečním zápase Evropské ligy na hřišti slovinského Mariboru fotbalisté Clubu Bruggy.

Přestože belgický tým potřeboval k udržení reálné naděje na postup do další fáze soutěže v Mariboru bodovat, v 68. minutě prohrával 0:3. A to přitom slovinskému týmu "o nic" nešlo, protože už před zápasem bylo jasné, že postoupit nemůže.

Bruggy však během závěrečných sedmnácti minut zavelely k obratu, jenž se na této úrovni nevidí. Díky dvěma gólům Dirara v rozmezí tří minut snížily na 2:3, v 82. minutě pak vyrovnal Akpala.

V závěrečné minutě normální hrací doby se pak hlavičkou po přímém kopu trefil kapitán hostujícího týmu Ryan Donk, který odčinil svůj předchozí vlastní gól, a završil tak senzační obrat.

Tottenham je na pokraji vyřazení z Evropské ligy

Po výhře Bragy 1:0 nad Birminghamem tak Bruggám stačí v posledním zápase remizovat doma s Bragou, nebo čekat, že Birmingham doma neporazí Maribor. A pokud Bruggy získají alespoň bod, zajistí si postup z prvního místa.

Smutným hrdinou se naopak stal útočník Mariboru Dalibor Volaš. Ten sice vstřelil zbývající dva góly svého týmu, v nastavení druhého poločasu však selhal, když vyražený míč brankářem Brugg poslal z půlmetru jen do tyče a nakonec jej vytlačil do zámezí.

Kuriózní zápas nesl i českou stopu, protože jej rozhodovala šestice českých rozhodčích v čele s Liborem Kovaříkem.