reklama

VIDEO Mexický vztek! Nizozemec Robben prý třikrát filmoval

Podívejte se na penaltový zákrok Marquéze na Robbena. www.youtube.com
Utkání mezi Mexikem a Nizozemskem rozhodl pokutový kop.

Fortaleza - Penaltový zákrok v nastaveném čase osmifinále světového šampionátu mezi Nizozemskem a Mexikem je dalším z řady kontroverzních rozhodnutí sudích na mistrovství.

Arjen Robben si šikovně posunul míč před stopera Rafaela Marquéze a po kontaktu s jeho podrážkou teatrálně upadl. Portugalský sudí Proenca neváhal a odpískal pokutový kop, který proměnil Klaas Jan Huntelaar a poslal Oranjes mezi osm nejlepších týmů.

Mexičané si po zápase nebrali servítky. "Na tomto turnaji bylo celou dobu všechno proti Mexiku. Robben dnes třikrát nafilmoval pád a rozhodčí s tím nedělal nic," zlobil se naštvaný trenér mexického týmu Miguel Herrera.

Připomněl tak zejména momenty z úvodního utkání základní skupiny proti Kamerunu, ve kterém rozhodčí okradli jeho tým o dva regulérní góly.

"Naopak první gól jsme si zasloužili, protože jsme nechali osamoceného Sneijdera. Po vedoucí brance na 1:0 jsme se stáhli moc dozadu, to nás stálo vítězství a beru to na sebe. Mnohokrát děkujeme fanouškům za podporu, ale našeho cíle jsme nemohli dosáhnout," dodal zklamaný kouč.

Jeho protějšek Louis van Gaal o penaltě pochopitelně nemluvil. "Hráči v závěru předvedli, že věří ve vítězství do poslední chvíle. Byli jsme na tom dobře i fyzicky, byli jsme v závěru v lepší kondici a čerstvější než Mexiko. Musím svému týmu složit kompliment," uvedl lodivod holandského týmu.

Sám aktér rozhodujícího momentu Arjen Robben ocenil soupeře. "Mexiko tu mělo opravdu dobrý tým. Ve všech předchozích třech zápasech skvěle bránili a dnes také. Prohrávat s nimi 0:1 byla těžká situace. Ale bojovali jsme, předváděli dobrý fotbal a vytvářeli si šance," prohlásil nizozemský útočník.

reklama