VIDEO Minela brankáře potopila Arsenal ve finále poháru

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
27. 2. 2011 20:14
Kanonýři inkasovali rozhodující gól v 89. minutě

Praha - Fotbalisté Arsenalu čekají na zisk některé z trofejí už šest let a budou čekat i nadále.

Ve finále Carling Cupu totiž podlehli Birminghamu 1:2. V dresu vítězů se ze zisku Ligového poháru raduje i český obránce Martin Jiránek

Porážka je pro Arsenal o to bolestnější, že rozhodující gól padl v 89. minutě. Navíc si jej ´Kanonýři´ z velké části zavinili sami.

Liverpool selhal na hřišti posledního West Hamu

Šestnáctý celek Premier League nedbal na lepší postavení svého soupeře a ve 28. minutě se ujal po Žigičově hlavičce vedení. Favorit však brzy srovnal trefou Van Persieho.

Během druhého poločasu, kdy se na hřiště dostal i Tomáš Rosický, se na další branku dlouho čekalo marně. Až do klíčové 89. minuty. V ní se nedokázala obrana Londýňanů vypořádat s dlouhým tečovaným nákopem Birminghamu a míč ve své náruči nezkrotil po neshodě se stoperem Koscielným ani polský brankář Szczesny. Naopak jej jako na zlatém podnose nabídnul připravenému Martinsovi, který balon uklidil do brány.