reklama

VIDEO Jak v Okresním přeboru. Napadený sudí, bitka s diváky

Z potyčky s diváky museli hostujícího brankáře odtrhávat i domácí hráči Petr Vojáček
Video z III. třídy na Bruntálsku, kde došlo v zápase Dvorce - Ryžoviště k násilnostem na hřišti i v hledišti.

Praha - Nechutné násilnosti poznamenaly utkání nižší soutěže na Bruntálsku.

V zápase III. třídy Dvorce - Ryžoviště nejprve jeden z hostujících hráčů inzultoval rozhodčího, a poté se do domácích diváků pustil ryžovišťský gólman.

Incident je o to nepochopitelnější, že hosté vedli na půdě posledního celku tabulky 3:1.

K mele na hřišti došlo zhruba deset minut před koncem, kdy brankář Ryžoviště otálel s rozehrávkou tak dlouho, až si to k němu namířili další hráči a rozhodčí. Jeden z hráčů hostí poté šťouchnul do soupeře a chvíli nato také povalil sudího, který se jej chystal vyloučit.

Bitka cestou do kabin

Utkání tak bylo předčasně odpískáno, ale násilí tím neskončilo. Skandál pokračoval o chvíli později, když mužstva odcházela do kabin. Hráči hostů se pustili do strkanic s diváky, brankáře dokonce museli z bitky s domácími příznivci odtrhávat.

Podle informací Aktuálně.cz se jiný nesportovní incident objevil mezi oběma týmy už v nedávné minulosti. Zajímavostí také je, že původně nominovaný rozhodčí k duelu vůbec nedorazil, a tak musel být povolán záložní arbitr z místní obce, jenž neměl ani regulérní rozhodcovský dres (nastoupil v reprezentačním dresu Batistuty) a kterého nakonec hosté inzultovali.

Zápas by měl být podle všeho kontumován ve prospěch domácích a vyšetřen disciplinární komisí.

reklama