VIDEO Na šlágr Manchesteru s Realem přišlo 109 tisíc diváků

ČTK Sport Video ČTK, Sport, Video
3. 8. 2014 12:16
Manchester United porazil v rámci přípravi v USA Real Madrid 3:1, zápas sledovalo přes 109 tisíc diváků.
Podívejte se na klíčové momenty přípravného zápasu Manchesteru s Realem | Video: youtube.com

Ann Arbor - Rekordní návštěva na fotbalovém utkání ve Spojených státech amerických 109.318 diváků v sobotu sledovala vítězství Manchesteru United 3:1 nad Realem Madrid na turnaji International Champions Cup.

Přípravný zápas slavných týmů v Michiganu překonal téměř o osm tisíc diváků předchozí rekord, který od roku 1984 drželo losangeleské finále olympijských her mezi Francií a Brazílií.

Za Manchester se dvakrát v první půli trefil Ashley Young, v závěru skóroval i střídající Javier Hernández. Vítěz Ligy mistrů se prosadil jen z penalty, kterou proměnil Gareth Bale. United postoupili do finále turnaje, v němž se v pondělí v Miami utkají s anglickým rivalem Liverpoolem.

Real tak v přípravě na evropský Superpohár už potřetí prohrál. Proti Seville nastoupí svěřenci trenéra Carla Ancelottiho 12. srpna v Cardiffu. "Z porážky samozřejmě šťastní nejsme, ale v Superpoháru budeme hrát jinak. Tohle jsou přípravné zápasy, někteří hráči začali trénovat teprve před týdnem," řekl Ancelotti. Do hry už na 20 minut poslal i Cristiana Ronalda, který měl od závěru minulé sezony potíže s kolenem.