5. 9. 2014 9:22
Hodně nespokojený byl trenér nizozemských fotbalistů Guus Hiddink po prohře 0:2 s Itálií ve čtvrteční přípravě, která byla generálkou na úterní zápas evropské kvalifikace v České republice.
Generálka na kvalifikaci ME 2016: Itálie - Nizozemsko 2:0 | Video: Sport

Bari - Hodně nespokojený byl trenér nizozemských fotbalistů Guus Hiddink po prohře 0:2 s Itálií ve čtvrteční přípravě, která byla generálkou na úterní zápas evropské kvalifikace v České republice. Bronzový tým letošního mistrovství světa se podle svého staronového kouče především v úvodu dopustil naivních chyb v obraně.

O osudu utkání rozhodla už úvodní desetiminutovka. Ve třetí minutě poslal v Bari domácí do vedení svým prvním reprezentačním gólem král ligových střelců Ciro Immobile. Za šest minut dostal obránce Nizozemska Bruno Martins Indi červenou kartu a z následné penalty zpečetil výhru Daniele De Rossi.

Zápas skončil po deseti minutách

"Večer skončil po deseti minutách. Během úvodních fáze zápasu jsme bránili velmi naivně," řekl v televizním rozhovoru Hiddink. "Potom nešlo o nic víc, než zabránit větším škodám, a proto jsme nemohli tolik útočit. Příště musíme být připraveni už od začátku," přidal sedmašedesátiletý kouč.

Nástupci Louise van Gaala nevyšla obnovená premiéra na nizozemské lavičce, kde už působil v letech 1994 až 1998. "Soupeři jsme to usnadnili. Italové se velmi jednoduše dostávali za naši obrannou linii. Byl jsem naštvaný, protože musíme bránit lépe," upozornil Hiddink. Kvůli zraněním postrádal například Arjena Robbena, Rafaela van der Vaarta nebo Rona Vlaara.

Conte po 16 letech debutoval vítězně

Italský trenér Antonio Conte byl naopak po svém debutu spokojen, že jeho noví svěřenci zvládli první utkání po nepovedeném mistrovství světa, kde vypadli už ve skupině. "Vedle výsledku jsem byl zvědavý na reakci chlapců. Byla to určitě pozitivní odezva z hlediska snahy, agresivity a fotbalových myšlenek," uvedl Conte.

Stal se prvním trenérem Itálie po 16 letech, který začal své angažmá vítězně. Naposled se to v roce 1998 povedlo Dinu Zoffovi, jenž přivedl "Azzurri" k výhře 2:0 nad Walesem. "Pracovali jsme spolu jen čtyři dny a máme před sebou mnoho práce, ale jsme na dobré cestě," dodal bývalý kouč Juventusu Turín.