reklama

VIDEO Nejen Kadlec. V Rosenborgu sází góly mašina Dočkal

Český útočník Bořek Dočkal opět zachránil naděje Rosenborgu Trondheim v pohárové Evropě. (Branka a nebezpečná střela Dočkala mezi 4. a 5. minutou videa) Sport
Bořek Dočkal táhne norský Rosenborg Trondheim do základní skupiny Evropské ligy.

Praha - Trenér národního týmu Michal Bílek si po odchodu Milana Baroše stěžuje na nedostatek útočníků, ovšem pokud sleduje pozorně utkání Evropské ligy, určitě má o několik tipů na nové tváře české ofenzivy postaráno.

Krom Sparťana Václava Kadlece, který se včera blýskl přímo před Bílkovo zraky v Rotterdamu, totiž na evropské scéně září ještě další český mladíček, Bořek Dočkal.

Třiadvacetiletý odchovanec Slavie, který do velkého fotbalu nakoukl v Liberci, totiž hodně rychle splácí 25 milionů, které pod Ještěd poslal loni v létě Rosenborg Trondheim.

Co zápas, to gól či asistence

Jen v letošním roce nastřílel někdejší kapitán reprezentace do jednadvaceti let za Rosenborg v norské lize už osm gólů a na dalších pět nahrál (v sedmnácti zápasech).

Celkově pak ve 44 utkáních za norský klub zařídil 37 gólů (23+14).

K tomu si navíc během tohoto léta otevřel střelnici v předkolech Evropské ligy.

V sedmi zápasech za Rosenborg na pohárové scéně nastřílel šest (z celkových deseti) branek norského celku, včetně té, která dala Trondheimu ve čtvrtečním zápase s Legií Varšava naději na postup do základní skupiny Evropské ligy (viz video).

Rosenborgu vydělal miliony

V Evropské lize si tak Rosenborg už teď vydělal díky českému střelci přes deset milionů korun - a pokud postoupí do základní skupiny Evropské ligy, na čemž by měl Dočkal díky čtvrtečnímu gólu z Varšavy (a následné remíze 1:1) velkou zásluhu, pak by mu na účet přišlo dalších 32 milionů.

Pokud by se Dočkala trenér Bílek rozhodl vyzkoušet (například v přípravném duelu s Finskem (11. září), byl by forvard Rosenborgu dobrou alternativou na pravé křídlo, kde doposud zkoušeli své štěstí Jan Rezek (kvalifikace na Euro), Petr Jiráček (Euro) a Milan Petržela (náhradník).

reklama