reklama

VIDEO Nejen Kweuke lámal kosti. Nejdrsnější fotbalové fauly

Podívejte se na přehled nejdrsnějších faulů fotbalové historie youtube.com
Podívejte se na nejdrsnější fotbalové fauly, při kterých praskaly kosti. Kweukeho zákrok není jediný.

Praha - Zlomené kosti, zpřetrhané šlachy a spousta bolesti. Na fotbalových trávnících to čas od času připomíná řeznické hody.

Důkazem je středeční zákrok sparťanského útočníka Léonarda Kweukeho, který v pohárovém utkání ostrým šlapákem přerazil holenní kost mladoboleslavskému Radku Dosoudilovi. (Na tento faul se můžete podívat ZDE)

My jsme pro vás vybrali sedm podobných faulů, kdy chvilkové zatmění mysli jednoho z hráčů vyústilo ve vážné zranění soupeře. Upozorňujeme ale, že následující ukázky jsou jen pro jedince s obzvlášť silným žaludkem!

Nemusíme chodit příliš daleko. Český brankář Petr Čech po jednom takovém zákroku musí dodnes nosit černou helmu. V říjnu 2006 v utkání s Readingem vyběhnul gólman Chelsea pro míč, který dobíhal Stephen Hunt.

Čech byl u balónu dřív, ale útočník Readingu do souboje stejně vletěl kolenem napřed. Výsledkem byla fraktura lebeční kosti českého gólmana.

VIDEO Takhle Čech k helmě přišel. Dostal kolenem od Hunta

Anglická Premier League je na podobné zákroky zřejmě bohatým nalezištěm. Otřesný obrázek přinesl střet Ryana Shawcrosse ze Stoke City s Aaronem Ramseym z Arsenalu.

Mladý záložník Kanonýrů šel do skluzu a soupeř mu dupnul na pravou nohu. Zlomenina byla viditelná i kamerami.

VIDEO Ramseyho bolestný řev. Shawcross mu zlomil nohu

Kouč Arsenalu Arsene Wenger se tehdy vztekal, protože přišel o dalšího hráče po podobném zákroku. Necelé dva roky před tím totiž málem přišel o nohu Chorvat Eduardo, který za Gunners v té době rovněž hrál.

Nadvakrát mu brutálním faulem zlomil pravačku Martin Taylor z Birminghamu. Lékaři tehdy tvrdili, že ho od amputace dělil jen kousek.

VIDEO Eduardo málem přišel o nohu. Nadvakrát si ji zlomil

Dvojnásobnou smůlu měl také francouzský reprezentant Djibril Cissé. Nohu si zlomil totiž rovnou dvakrát a pokaždé jinou.

Nejprve levou v roce 2004 v dresu Liverpoolu, když se mu po ní "prošel" obránce Blackburnu James McEveley a o dva roky později i pravou při přípravném utkání národního týmu s Čínou. Tam si ale za to mohl do značné míry sám, když upadl a nohu si přisedl.

VIDEO Smolař Cissé. Takhle mu soupeř přerazil nohu

Typickým příkladem šíleného blikance je kung-fu kop německého brankáře Werderu Brémy Tima Wieseho, který v roce 2008 knockoutoval hamburského Ivicu Oliče úderem do hlavy. Gólman dostal překvapivě jen žlutou kartu. Oličovi se naštěstí nic vážného nestalo.

VIDEO Kung-fu kop brankáře Tima Wieseho byl oceněn žlutou

Podobně jako Kweuke, šel do souboje s obráncem Bochumi Mathiasem Conchou v druhé německé lize záložník Macchambes Younga-Mouhani. V jednu chvíli se sice svíjeli oba hráči, zadák Bochumi to ale odnesl frakturou holenní kosti. Tedy stejně jako Dosoudil.

VIDEO Zatmění mozku a zlomená holenní kost fotbalisty

Stopku na deset zápasů si vysloužil opravdu "řeznický" počin záložníka Standardu Lutych Axela Witsela v roce 2009, když přerazil obránci Anderlechtu Marcinu Wasilewskému jak lýtkovou, tak holenní kost. Ten se jen zázrakem uzdravil a vrátil zpátky k fotbalu.

VIDEO Řezník Witsel přeťal soupeři holenní i lýtkovou kost

reklama