reklama

VIDEO Neporazitelná Barcelona? Villa je po 8 měsících zpět

Španělský fotbalista David Villa v dresu Barcelony zpět na trávníku Aktuálně.cz
Španělský kanonýr David Villa se po osmi měsících pauzy způsobené zlomeninou nohy dočkal v sobotu večer návratu na fotbalový trávník.

Bukurešť - Španělský kanonýr David Villa se po osmi měsících pauzy způsobené zlomeninou nohy dočkal v sobotu večer návratu na fotbalový trávník.

Villa si návrat pořádně užíval

Nejlepší střelec mistrovství Evropy z roku 2008 i národního týmu si zahrál posledních dvacet minut přípravného duelu Barcelony na hřišti Dinama Bukurešť.

"Jsem šťastný. Strašně šťastný! Díky všem," napsal třicetiletý Villa na Twitter po vydařeném zápase, který Barcelona vyhrála po gólech Messiho a Afellaye 2:0. Villa si v prosinci na mistrovství světa klubů v Japonsku zlomil levou holeň. Na hřiště v Bukurešti vyběhl v 73. minutě.

Z návratu Villy měli radost všichni

"Postrádali jsme ho skoro rok. Je to pro nás záruka gólů, takže nesmírně důležitý hráč," uvedl nový trenér Barcelony Tito Vilanova. Villa se nechal slyšet, že po dlouhé pauze chce být ještě lepším fotbalistou. "Musím být ale trpělivý, pauza byla delší, než jsem čekal," dodal.

Barcelona zahájí soutěžní sezonu 19. srpna a v lize chce opět dobýt titul, který jí po tříletém kralování letos sebral Real Madrid.

reklama