VIDEO Neuvěřitelné. Žilina jde dál gólem v poslední vteřině

7. 8. 2015 10:59
Slovenský tým vybojoval postup přes ukrajinskou Poltavu až gólem v poslední vteřině prodloužení.

Poltava - Obrovskou euforii zažili ve čtvrtek večer fotbalisté i fanoušci slovenské Žiliny. Jejich tým totiž prošel do play off Evropské ligy přes ukrajinskou Poltavu díky brance vstřelené v poslední vteřině prodloužení.

Ukrajinský komentátor už odpočítával vteřiny do konce, nakonec ale musel zmlknout. "Pět, čtyři, tři, dva, William...," hlesl šokovaně ve chvíli, kdy brazilský fotbalista slovenského celku v samém závěru zakončil povedenou akci přízemní střelou a radost Slováků mohla naplno propuknout.

Komentátor zůstal chvíli úplně ticho, poté jen smutně dodal: "Zbývalo říct už jen jedna."

William snížil na konečných 1:3. Doma vyhrála Žilina 2:0, na Ukrajině ale přišla o náskok v poslední minutě normální hrací doby. V prodloužení pak šli hosté brzy do oslabení a Poltava brankou z penalty zvýšila na 3:0. Hráči slovenského týmu měli křeče a vůbec to nevypadalo, že by mohli pomýšlet na postup. Obzvlášť když domácí několikrát šli sami do otevřené obrany. Pojišťující gól ale nepřidali a tak přišel trest.