VIDEO Oslabený AC Milán prohrál potřetí v řadě

16. 3. 2014 23:15
AC Milán potřetí za sebou v italské lize prohrál, když podlehl Parmě 2:4. Od 5. minuty hráli domácí v deseti po vyloučení brankáře Abbiatiho.
Podívejte se na hrubý zákrok gólmana AC Milán, za který viděl žlutou kartu. | Video: Repro youtube.com

Řím - Fotbalisté AC Milán potřetí za sebou v italské lize prohráli, když podlehli Parmě 2:4 a v tabulce jsou jedenáctí. Od páté minuty hráli domácí v deseti po vyloučení brankáře Abbiatiho.

Catania s Jaroslavem Plašilem jen mezi náhradníky nezvládla záchranářský duel se Sassuolem, na jehož hřišti prohrála 1:3 a klesla na poslední místo.

Vedoucí Juventus brankou Andrey Pirla z 89. minuty zdolal FC Janov a před druhým AS Řím má náskok 17 bodů.

Oslabený AC Milán bojoval až do konce

Abbiati oslabil milánský tým poté, co v pokutovém území fauloval Ezequiela Schelotta. Nařízený pokutový kop proměnil bývalý útočník AC Antonio Cassano.

Šest minut po přestávce stejný hráč zvýšil na 2:0. Domácí dokázali i v deseti utkání po brankách Adila Ramiho a Maria Balotelliho z pokutového kopu vyrovnat, Parma však v závěru dovedla utkání do vítězného konce.

Chvíli po vyrovnání poslal hosty opět do vedení Amauri, skóre uzavřel v šesté minutě nastavení Jonathan Biabiany. Parma tak zopakovala výsledek z prvního vzájemného utkání na domácí půdě.

Buffon chytil penaltu a Pirlo rozhodl

Juventus mohl jít v Janově do vedení již po dvaceti minutách hry, ale branku Pabla Osvalda kvůli ofsajdovému postavení rozhodčí neuznal. Stejně dopadla i další akce Osvalda po přihrávce Paula Pogby šest minut před přestávkou. V 72. minutě zahrál rukou v pokutovém území Arturo Vidal, avšak obránce Giovanni Marchese nekopl penaltu dobře a gólman Gianluigi Buffon jej vychytal.

Výhru zařídil "Staré dámě" v závěru přesnou střelou z přímého kopu Andrea Pirlo, který se v lize trefil po více než čtyřech měsících. Díky jeho brance si Juventus připsal již 24. výhru sezony a dál platí, že v každém utkání ročníku dokázal minimálně jednou skórovat.

V souboji sestupem ohrožených klubů podlehla Catania na hřišti Sassuola i přesto, že vedla po půlhodině hry zásluhou Gonzala Bergessia. Domácí třemi brankami ve druhé půli dokázali skóre otočit, po osmi bodových ztrátách poprvé zvítězili a opustili poslední příčku. Na tu klesla právě Catania.

Italská fotbalová liga - 28. kolo:

Bergamo - Sampdoria Janov 3:0 (36. Carmona, 42. Bonaventura, 55. Denis), AC Milán - Parma 2:4 (57. Rami, 76. Balotelli z pen. - 9. z pen. a 51. Cassano, 78. Amauri, 90.+6 Biabiany), Livorno - Boloňa 2:1 (46. Benassi, 53. Paulinho - 86. Christodulopulos z pen.), Sassuolo - Catania 3:1 (56. Zaza, 61. Missiroli, 89. Sansone - 30. Bergessio), Cagliari - Lazio Řím 0:2 (19. Lulič, 69. Keita), FC Janov - Juventus Turín 0:1 (89. Pirlo), Fiorentina - Chievo 3:1 (11. Cuadrado, 39. Matri, 89. Gómez - 62. Paloschi).

1. Juventus Turín 28 24 3 1 64:19 75
2. AS Řím 26 17 7 2 49:12 58
3. Neapol 27 16 7 4 52:29 55
4. Fiorentina 28 14 6 8 48:31 48
5. Inter Milán 28 12 11 5 46:29 47
6. Parma 27 12 10 5 45:31 46
7. Lazio Řím 28 11 8 9 36:35 41
8. Hellas Verona 28 12 4 12 43:46 40