reklama

Video: Piquého kvůli podpoře katalánské samostatnosti fanoušci reprezentace vypískali

Gerard Piqué Gerard Piqué autor: Reuters
Fanoušci španělské fotbalové reprezentace vypískali na srazu před kvalifikačními zápasy obránce Barcelony Gerarda Piquého. Kvůli jeho podpoře katalánské samostatnosti.

Madrid - Obránce Barcelony Gerarda Piquého kvůli podpoře samostatnosti Katalánska na tréninku španělské reprezentace vypískali fanoušci. Třicetiletý fotbalista odsoudil zásah španělské vlády proti lidem, kteří hlasovali v nedělním referendu, a sám zpochybnil svou budoucnost v národním týmu.

Piqué je kvůli Katalánsku ochotný obětovat i MS. Ve španělské reprezentaci klidně skončím, říká Piqué je kvůli Katalánsku ochotný obětovat i MS. Ve španělské reprezentaci klidně skončím, říká Čtěte zde

V tréninkovém centru Las Rozas nedaleko Madridu se shromáždilo asi tisíc fanoušků a většina z nich na Piquého po příchodu na hřiště začala pískat a bučet. Někteří příznivci slovně či transparenty zkušeného stopera uráželi a vyzývali k odchodu.

Piqué po nedělním ligovém utkání Barcelony s Las Palmas (3:0), které se na stadionu Camp Nou hrálo bez diváků, prohlásil, že je připraven opustit národní tým, pokud si někdo myslí, že dělá problémy.

"Piqué má stále motivaci a chuť reprezentovat. Jeho chování v národním mužstvu vždycky bylo příkladné," řekl trenér Španělska Julen Lopetegui. Jeho výběr má blízko k přímému postupu na mistrovství světa v příštím roce, před závěrečnými kvalifikačními zápasy s Albánií a Izraelem vede skupinu o tři body před Itálií.

reklama