Ivo Pospíšil, ip
1. 6. 2009 11:15
Podívejte se na gól Jaroslava Plašila do sítě Realu

Pamplona - Cíl splněn, záchrana je dokonána. Oslavujeme, zní ze španělského města Pamplona.

Tamější fotbalový celek Osasuna totiž ubránil i pro další ročník nejvyšší fotbalovou soutěž, když zvládl velmi obtížný úkol a porazil v domácím prostředí samotný Real Madrid 2:1.

Velice důležitou roli sehrál v utkání i český záložník Jaroslav Plašil. Byl to totiž on, kdo dostal v nejdůležitější možnou chvíli svůj celek zpět do hry.

Na stadionu Reyno de Navarra probíhá čtnáctá minuta a Pamplona prohrává po brance Higuaina 0:1. Prohra znamená sestup, domácí potřebují proto nutně brzy vyrovnat. A to se postaral právě několikanásobný reprezentant.

Převzal míč z levé strany, rozběhl se směrem k bráně a zdánlivě lehkou střelou po zemi překonal brankáře Casillase. Rodák z Opočna byl po utkání vyhlášen jako jeden z nejlepších hráčů domácích.

"Pochopitelně jsem rád, že jsme splnili cíl, ovšem mohli jsme být zachránění už dříve. V zápase s Madridem jsme museli vydat ze sebe to nejlepší a já jsem tušil, že na ně máme," uvedl na oficiálních stránkách klubu kouč José Antonio Camacho.

Juanfran trefil výhru

Vyrovnávací branka vlila do řad jeho týmu nové síly a Osasuna ve druhé půli strhla vítězství na svou stranu. Povedenou ranou z dálky zajistil rozhodující tři body Juanfran.

Na stadionu a v ulicích španělského města vypukly po zápase veliké slavnosti.

"Fanoušci si asi nezasloužili tak trpět do posledního kola, ale jsem ale rád, že nemusí ani smutnit ze sestupu. Omlouvám se za to, že jsme si to tak ještě zkomplikovali, ale zároveň musím hráčům poděkovat, že nic nevzdali," uvedl Camacho.

Osasuna v závěru ligy potvrdila, že má velmi schopný kádr. Před Realem totiž dokázala zvítězit i na hřišti Barcelony a těchto šest získaných bodů ji zajistilo setrvání v nejvyšší soutěži.

Ačkoliv skončila s třiačtyřiceti body nakonec až na čtrnáctém místě, od sestupujícího osmnáctého Betisu ji však dělil jen jeden bod.

Podívejte se na vyrovnávací branku Jaroslava Plašila (zdroj Youtube)