VIDEO Po trestu předvedl Beckham dvě gólové parády

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
16. 7. 2012 8:49
Slavný anglický záložník nastartoval LA Galaxy k obratu zápasu s Portlandem.
Dvougólový večer Davida Beckhama v Major League Soccer... | Video: Aktuálně.cz

Portland - Návrat do sestavy Los Angeles Galaxy jako hrom zažil v neděli v noci po dvouzápasovém trestu fotbalový kouzelník David Beckham. Na hřišti Portlandu pomohl britský záložník dvěma parádními trefami k výhře 5:3 a páté výhře v posledních sedmi duelech.

"Podobný gól jsem dal za Manchester United proti La Coruni v Lize mistrů," vzpomínal před zámořskými novináři spokojený sedmatřicetiletý veterán na deset let starou trefu.

Na tu už kde kdo jistě zapomněl, nedělní paráda se ale stala v zámoří hitem. Obhájce titulu prohrával na hřišti Portlandu v 19. minutě 0:1 a nevěděl si soupeřem rady.

Po krátkém obléhání branky a lá Barcelona, přistál míč u kopačky Beckhama, ten místo další rozehrávky napřáhl a z pětadvaceti metrů nedal gólmanovi Perkinsovi šanci. "Byl to pro nás strašně důležitý gól," pochválil svou hvězdu kouč Bruce Arena.

Jeden gól Beckhamovi nestačil

O pět minut později přidal další vrásku na tvářích fanoušků Timbers, když překonal nešťastného Perkinse podruhé z přímého kopu. "Někdy trefíte zeď, někdy dáte gól... dneska vyšla ta druhá varianta," zhodnotil suše gól muž, který by mohl střelbu přímých kopů vyučovat.

Další dva góly Galaxy vstřelil Robbie Keane, poslední přidal třetí do party "galaktické" sestavy Landon Donovan. "Dva góly Davida, geniální myšlenky Robbieho a Landona... To byly základy naší výhry," dodal Arena.

Jeho tým tak opět začíná šlapat, Galaxy po nedávné sérii sedmi porážek v řadě vyhráli pátý duel z posledních sedmi a na pátém místě Západní konference jsou zpět ve hře o play off.

A zpět ve hře je i Beckham, pro kterého byl souboj s Portlandem prvním po dvouzápasovém trestu za nakopnutí míče do simulujícího protihráče. Tentokrát hvězdný Angličan předvedl, že umí přesně zacílit nejen na ležící terč, ale i mezi tři tyče...